Ara

Uras Benlioğlu Boyu, Uras Benlioğlu Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Exatlon Türkiye Uras Benlioğlu Kimdir? Uras Benlioğlu Kaç Yaşında, Uras Benlioğlu Nereli, Uras Benlioğlu Kaç Doğumlu, Uras Benlioğlu Nerede Doğdu, Aslı Zaman Hangi Okuldan Mezun, Uras Benlioğlu Sevgilisi Var Mı? Uras Benlioğlu Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Uras Benlioğlu biyografisinde bulabilirsiniz.

Uras Benlioğlu Kimdir, Aslen Nereli, Eşi Kim, Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu Kaç?

 
Adı Soyadı: Uras Benlioğlu  
Doğum Tarihi: 16 Şubat 1982 (37 yıl yaşında) 
Nereli:  İzmir – Göztepe
Burcu: Kova   
Kilosu: 77 Kg
Boyu: 169 Cm
Göz Rengi: Kahve
Eğitim Durumu:  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Lisans
Evli mi: Evli  
Eşi: Rana Benlioğlu
instagram Hesabı: uras.benlioglu
Twitter Hesabı: urasbenlioglu
Facebook Hesabı: : urasb
Youtube: Uras Benlioğlu
Snapchat: urasbenlioğlu
 

Uras Benlioğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nerede Doğdu?

 
Uras Benlioğlu 16 Şubat 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. Uras Benlioğlu 40 yaşında olup, İzmirlidir. İzmir Göztepe’de doğan Uras Benlioğlu, 18 yıl İzmir'de yaşadıktan sonra 2000 tarihinde üniversite için geldiği İstanbul'da Marmara İletişim Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarından itibaren belli başlı televizyon kanallarında muhabirlik, haber seslendirmesi gibi işler yaptı. Özellikle Ali Kırca'nın Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemlerde onun yanında staja başlamış ve ATV Haber ve Show Haber'de 15 yıl boyunca bu kanalın muhabirliğini yapmıştır. 15 yıl Ali Kırca’nın yanında çalıştıktan sonra ayrıca muhabirlik ve gazetecilik de yapmıştır.
 
Uras Benlioğlu, birçok dizi ve televizyon programlarının kamera arkasında çalıştı. 2014 yılında haberciliğe ara vermiş ve “Tims Productions Tamam mıyız?” ve “Muhteşem Yüzyıl” projelerinin kamera arkasında ki belgeselleri hazırlamıştır. 2014 yılında medya kariyerini bir anda bırakarak Youtube kanalını 1 Haziran 2014 tarihinde kurdu. Kanalının adı ''Uras'la Pratik Bilgiler''di. Günlük yaşantıyla alakalı pratik bilgiler veren ayrıca bir yandan da eğlenceli deneyler yapan Uras Benlioğlu’nun kanalı günlük ortalama 1.500 abone kazanmış ve 600.000 bin defa günlük ortalama izlenmeye ulaşmıştır. 1.000.000 aboneye 31 Ocak 2017 tarihinde ulaştı. Anlık olarak 2 milyon 590 bin abonesi bulunuyor. Fanatik bir Göztepe taraftarı, ayrıca koyu bir Galatasaraylıdır. 9 Eylül 2012 yılında Rana Benlioğlu ile evlenmiş ve bu evliliğinden Ali isminde bir oğlu var.
 
İzleyicileri Uras Benlioğlu’nun samimiyetini ve güler yüzlülüğünü seviyorlar. Kanalında çokça ilginç ve bilgi videoları bulunmakta ve hayla gün geçtikçe video kalitesini arttırarak içerik üretmeye devam etmektedir.
 
Diğer sosyal medya mecralarını da aktif olarak kullanan Uras, hafta en az bir paylaşım yapmaya özen gösteriyor. Youtube kanalında yayınlamış olduğu birçok videonun altında ise şu ifadeyi eklemiştir. ''Pratik Bilgi Kanalımda siz abonelerimin hayatını oldukça kolaylaştıracak pratik bilgiler , " oha yok artık diyorum " diyeceğiniz deneyler, arkadaşlarınıza hadi sen de yap diye iddiaya girebileceğiniz iddialı oyunlar, basit oyuncaklar, kimyasal ve fiziksel deneyler, mutfak için işinize yarayacak püf noktalar, film dizi şarkı müzik kitap önerileri, kariyer tavsiyeleri, fail videoları bulacaksınız. Yıllarca ciddi kanallarda güncel haberleri sunanken ciddi bir spiker olmak zorunda idim fakat kendi youtube kanalımdaki videolarda yeri geldiğinde ciddi ama çoğunlukla da eğlenceli, komik, fail ve mizah dolu bir anlatım şekli kullanıyorum, bu hoşuma gidiyor.''
 
2.2 milyonun üzerinde abone sayısına ulaşan ve gün geçtikçe büyüyen bir kitlesi bulunan Uras Benlioğlu yaptığı işle ilgili şu açıklaması da dikkat çekici:  "Benim %17 kadar 18 yaş altı, geri kalanın büyük kısmı 18-36 arası. Beni, milyon doları olan kesimde asgari ücret alan vatandaş da, 5 yaşındaki çocuk da 70 yaşındaki kişilerde takip ediyor.
 
Demografiyi değiştirmek için özel bir çabam da yok. Yorum mekanizmasını çocuklar kullanıyor. Yorumu ben bile YouTube işine girene kadar pek önemsemez, kullanmazdım, sadece izlerdim. Fakat kanalım olduktan sonra yorumun ne kadar gerekli ve yönlendirici olduğunu anladım "
 
Uras Benlioğlu Artı, Ali ve Uras, Pratik Bilgiler Junior, Rana Benlioğlu youtube’da kendisinin, kendisiyle birlikte oğlu Ali’nin ve eşine ait kanalları bulunmaktadır.
 
2018 yılında beyaz perde de sahnelenen “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi” isimli sinema filminde rol almıştır.
 
Medya ve gazetecilik mesleğini bir anda bırakarak Youtuber olan Uras Benlioğlu, bu sezon yayınlanacak olan Exatlon Challenge 2019 Türkiye yarışmasında 18 kişilik ilk yarışmacı kadrosunda yer alacak isimlerden biri oldu.
 
Gözlük kullanan Uras Benlioğlu gözlerindeki bozukluktan dolayı gözlerini 2002 yılında çizdirmiş ve 2002 yılından sonra gözlük kullanmayı tamamen bırakmıştır. Geçirdiği bir ameliyattan sonra da sağ kulağı %30 oranında duymaktadır. İzmirli olmasına rağmen sıcak havayı hiç sevmeyen Uras Benlioğlu’nun en çok sevdiği renk ise mordur.


Survivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80