Ara

Senan Kara Boyu, Senan Kara Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Senan Kara Kimdir? Senan Kara Kaç Yaşında, Senan Kara Boyu, Senan Kara Nereli, Senan Kara Biyografi, Senan Kara Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Senan Kara Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Boyu ve Kilosu Kaç?


Adı Soyadı: Senan Kara 
Doğum Tarihi: 9 Ağustos 1978
Nereli: İzmir
Burcu: Aslan
Kilosu: 54
Boyu: 1.65
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Evet
Eşi: Serhat Tutumluer
instagram Hesabı: https://www.instagram.com/senankara_birtiyatroguzeli
Twitter Hesabı: https://twitter.com/senankara
Facebook Hesabı: https://tr-tr.facebook.com/Senan-Kara


Senan Kara Kimdir?

Senan Kara Doğum ve Ailesi:
Senan Kara, 6 Haziran 1983 tarihinde İstanbul'da doğdu. Babası bir işletme sahibi, annesi ise ev hanımıdır. Ailesinin diğer üyeleri arasında iki kız kardeşi vardır. Senan Kara 41 yaşındadır. Senan Kara boyu 1,65 cm olup 54 kilo civarındadır. 

Senan Kara Eğitimi:
Senan Kara, eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde başladı. Daha sonra, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde öğrenimine devam etti.

Senan Kara Kariyeri:
Senan Kara, oyunculuk kariyerine tiyatro sahnesinde başladı. İlk dizi deneyimi ise 2011 yılında yayınlanan Yer Gök Aşk adlı dizide oldu. Daha sonra, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Muhteşem Yüzyıl, Kardeşim Benim ve Kuzgun gibi birçok popüler televizyon dizisinde rol aldı.

Senan Kara ayrıca sinema filmlerinde de rol almıştır. En ünlü filmleri arasında, 2013 yapımı Hükümet Kadın, 2014 yapımı Kış Uykusu ve 2018 yapımı Ayla: The Daughter of War yer alıyor.

Senan Kara Ödülleri:
Senan Kara, kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. En önemli ödülleri arasında 2013'te Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü, 2014'te Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü ve 2019'da Bursa Uluslararası İpek Yolu Film Festivali'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü yer alıyor.

Senan Kara Sosyal Medya:
Senan Kara, sosyal medya hesaplarında oldukça aktiftir. Instagram hesabında yaklaşık 50 bin takipçisi bulunmaktadır ve burada özel hayatı, iş hayatı ve seyahatleri hakkında paylaşımlar yapmaktadır.

Senan Kara Aktivizm:
Senan Kara, hayvan hakları ve çevre konularına duyarlılığı ile tanınmaktadır. Hayvan hakları savunucusu ve çevre aktivisti olarak, çeşitli kampanyalara destek vermektedir.

Sonuç olarak, Senan Kara Türk tiyatro, televizyon ve sinema dünyasının önemli isimlerinden biridir ve kariyeri boyunca birçok başarı elde etmiştir.


Survivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80