Ara

Şaziye İvegin Üner Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Survivor Şaziye İvegin Üner Kimdir? Şaziye İvegin Üner Kaç Yaşında, Şaziye İvegin Üner Boyu, Şaziye İvegin Üner Aslen Nereli, Şaziye İvegin Üner Biyografi, Şaziye İvegin Üner Nerede Doğdu, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Şaziye İvegin Üner Kimdir?
 
Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16. Şubat. 2020 tarihinde yayına girecek olan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Şaziye İvegin Üner Kimdir?  
 
Adı Soyadı: Şaziye İvegin Üner 
Doğum Tarihi: 8.Şubat.1982 (38 yıl yaşında) 
Doğum Yeri: Adana
Nereli: Tokat 
Burcu: Kova Burcu
Kilosu: 68 Kg  
Boyu: 180 Cm
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi:  Kahverengi 
Eğitim Durumu: Anadolu Üniversitesi Lisans
Evlimi: Evli 
Eşi: Murat Can Üner
Sevgilisi:  
Meslek: Basketbolcu
instagram Hesabı: @saziyenin.mutfagi & @superkitchentr, (@saziyeiveginuner
Twitter Hesabı: @IveginUner
Facebook Hesabı: 
 
Şaziye İvegin Üner Biyografisi
 
Şaziye İvegin Üner, Survivor 2020 Ünlüler- Gönüllüler yarışmasının ünlüler takımı yarışmacıları arasına seçilen yarışmacılardan birisi oldu. Başarılı milli sporcu Şaziye İvegin Üner'in hayatı hakkında bilgiler merak konusu oldu. Peki, Şaziye İvegin Üner kimdir? Şaziye İvegin Üner kaç yaşındadır? Şaziye İvegin Üner mesleği nedir? İşte Şaziye İvegin Üner hakkında merak edilen soruların cevapları tüm detayları ile birlikte sizler için derledik.
 
Milli Basketbolcu Şaziye İvegin Üner, 8 Şubat 1982 (38 yaşında) yılında Adana doğumludur. Aslen Tokat Niksarlı olan Milli Basketbolcu, Türk Milli takımında oynayan kadın basketbolcudur. Halen kısa forvet pozisyonunda görev almaktadır.
 
Eski bir basketbolcunun kızı olan Şaziye, 7. sınıfta iki kız kardeşi ile birlikte basketbola başladı. Kendisi ile birlikte iki kız kardeşi daha Adana kulübü Botaş'ta 2 kez Türkiye Genç Kızlar Basketbol Şampiyonası'nda şampiyon oldular. Şaziye İvegin Üner 22 yaşında iken Botaş takımının kaptanlığını üstlenerek ülkedeki en genç kaptan olan kadın basketbolcu ünvanına sahip oldu. Genç basketbolcu Şaziye İvegin Üner Botaşspor'da geçirdiği 10 başarılı yılın ardından, 7 Mayıs 2004'te Fenerbahçe'ye transfer oldu.
 
2007- 2008 sezonu için Montigarda Basket ile anlaşarak bir sezonu burada geçirdi. Ertesi sezon tekrar Kadın Basketbol Takımı’na döndü ve bu kez 4 aylığına Beşiktaş Cola Turka ile sözleşme imzaladı. Daha sonra Rus temsilcisi Spartak Moskova'ya transfer oldu. Bir süre burada oynayan Şaziye İvegin Üner iyi bir sezon geçirmiş, iyi de süre almış ancak takımın o yıl 2 yabancı daha alacağını duyunca, kendisinin de yabancı statüsünde oynadığını ve kadroda yer bulamayacağını düşündüğü için tekrar Türkiye’ye dönüş yapmış. Ayrıca o sene Avrupa Şampiyonası olduğunu ve Milli Takım’a daha hazır gelebilmek adına dönme kararı aldığını dile getirmiştir. Daha sonra 2009-10 sezonunda Mersin BŞB ile sözleşme imzalayan Şaziye İvegin Üner bir sezonu burada geçirdi. Ardından ertesi sezon için yeniden eski takımı olan Fenerbahçe'ye transfer olmuştur. Milli basketbolcu 2011-12 sezonu başında ise ses getiren bir transfere imza atarak Galatasaray Medical Park ile anlaşarak sözleşme imzaladı.
  
Milli Basketbolcu Şaziye İvegin Üner spor kariyerinde sağladığı başarılar; Sayısız kez giydiği milli takım formasıyla ülkesinin basketbol takımının başarılarına çok sayıda katkı sağladı. Şaziye İvegin Üner, Almeria, İspanya'da düzenlenen 2005 Akdeniz Oyunları'nda altın madalya kazanan milli takım kadrosunda yer aldı. Milli takımın Avrupa 2. olduğu EuroBasket Kadınlar 2011'de de katkı sağladı. Ayrıca 2012 yılının Yaz Olimpiyatları'nda Türkiye Kadın Milli Basketbol Takımı kadrosunda yer alarak takımın listede 5. sıraya çıkmasına katkıda bulundu.
 
Şaziye İvegin Üner ‘in Başarıları;

Polonya 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası (gümüş madalya)
Fransa 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası (bronz madalya)
 
Ünlü basketbolcu, Murat Can Üner ile evlidir. Şaziye İvegin Üner eşi Murat Can Üner de kendisi gibi sporla iç içe yaşayan bir yapıya sahip olarak “Athletic Performance Center Founder & National Team Athletic Performance Trainer ” Atletik Performans Merkezi Kurucusu ve Milli Takımı Atletik Performans Eğitmeni & Exos ABD Performans Uzmanlığı görevini yapmaktadır..
 
Son olarak 16.Şubat.2020 tarihinde yayına başlayacak olan ise Acun Ilıcalı tarafından hazırlanıp sunulan, Survivor 2020 Ünlüler- Gönüllüler takımının ünlüler takımı kadrosuna dahil olduğu açıklanmıştır. Gerek sporcu kimliği gerekse de kararlılığı ile yarışmanın iddialı isimlerinden birisi olduğunu tanıtım vidosunda net bir şekilde ifade etti. Bizde kendisine başarılar diliyoruz.

Survivor Ünlüler Takımı
Aycan Yanaç Kimdir
Barış Murat Yağcı Kimdir
Derya Can Göçen Kimdir
Elif Yıldırım Gören Kimdir
Ersin Korkut Kimdir
Mert Öcal Kimdir
Parviz Abdullayev Kimdir
Sercan Yıldırım Kimdir
Şaziye İvegin Üner Kimdir
Tuğba Melis Türk Kimdir
Uğur Pektaş Kimdir

Survivor Gönüllüler Takımı
Burak Yurdugör Kimdir
Cemal Can Canseven Kimdir
Ceyhun Uzun Kimdir
Evrim Keklik Kimdir
Fatma Günaydın Kimdir
Makbule Karabudak Kimdir
Meryem Kasap Kimdir
Nisa Bölükbaşı Kimdir
Sadık Ardahan Uzkanbaş Kimdir
Tayfun Erdoğan Kimdir
Yasin Obuz Kimdir


Biyografiler

 • Ersin Kurt Kimdir

  Ersin Kurt Biyografisi 26 Ağustos 1983'te Eskişehir'de doğdu. Anadolu Üniversitesi Radyo - Tv Tekniği Bölümü'nü ikinci sınıfta terk etti ve akabinde askerlik hizmetini tamamladı. Çeşitli işlerde çalıştıktan

 • Yasin Obuz Kimdir

  Yasin Obuz Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Yasin Obuz

 • Uğur Pektaş Kimdir

  Uğur Pektaş Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16. Şubat. 2020 tarihinde yayına girecek olan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan

 • Tuğba Melis Türk Kimdir

  Tuğba Melis Türk Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Tuğba

 • Tayfun Erdoğan Kimdir

  Tayfun Erdoğan Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Tayfun Erdoğan