Ara

Ogeday Girişken Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Survivor Ogeday Girişken Kimdir? Peki, oyunculuğunun yanı sıra sporcu kimliği ile de dikkatleri üzerine çeken Survivor Ogeday Girişken kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi? Ogeday Girişken ile ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

Ogeday Girişken Kimdir?

 
Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Ogeday Girişken Kimdir? 
 
Adı Soyadı: Ogeday Girişken  
Doğum Tarihi:  27.04.1992 (29 Yaşında)
Doğum Yeri: İstanbul
Nereli: Adana 
Burcu: Boğa  
Kilosu:  80 Kg
Boyu: 1,84 cm
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Sarı 
Eğitim Durumu: Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
Evlimi: Bekâr 
Eşi:
Sevgilisi:  
Meslek: Oyuncu
instagram Hesabı: @ogedaygirisken
Twitter Hesabı: @ogedaygirisken
Facebook Hesabı: 
 

Ogeday Girişken Biyografisi

 
Survivor 2022 All Star yarışmasının gönüllüler kadrosunda yer alan Ogeday Girişken, daha önce katıldığı Survivor'da 2017 yılında yarışmış ve şampiyonluk kupasının sahibi olarak büyük ödülü almaya hak kazanmıştı. Survivor 2022 All Star'ın iddialı isimlerinden biri olan Ogeday Girişken bu sezon Gönüllüler kadrosunda yer alıyor. Peki, oyunculuğunun yanı sıra sporcu kimliği ile de dikkatleri üzerine çeken Survivor Ogeday Girişken kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi? Ogeday Girişken ile ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
 
27 Nisan 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ogeday Girişken, baba tarafından aslen Adana’lıdır. Tuğçe isminde bir kız kardeşi bulunan Survivor Ogeday Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu bölümünden başarı ile mezun olmuş daha sonrasında lisans eğitimini tamamlamıştır.
 
Çocukluğundan beri spora merak salan Ogeday o dönemlerde hobi olarak başladığı kürek sporu ile o yıllarda ilgililer tarafından dikkatleri üzerine çekmiş ve beraberinde kürek sporu dalında Fenerbahçe ' ye lisanslı bir sporcu olarak katılmış ve on yıl kadar Fenerbahçe’de kürek takımında yer almıştır. Küçük yaşlarda kürek sporuna gönül veren ve sporcu kimliği ile bilinen Ogeday Girişken ülkemize sayısız şampiyonluklar getirerek başta ailesini ve ülkesini oldukça onurlandırmıştır. Fenerbahçe Kürek Takımı profesyonel sporcusu olan Ogeday Türkiye Milli Takım formasını da giymiş, Dünya çapında Litvanya' da gerçekleşen U-23 Kürek Şampiyonası' nda bizleri en güzel şekilde temsil ederek milli takımın adına oldukça mücadele vererek yarışmayı 8. sırada tamamlamıştır.
 
Dünya sıralamalarına adını bu kulvarda kazıyan Ogeday Girişken 2017 yılında Survivor takımına seçildi ve katıldığı Survivor yarışmasının Survivor 2017 Şampiyonu olmuştur.
 
Survivor yarışmanın başlamasının ardından Ogeday gerek karakteri, gerek ise parkurlarda sergilediği performansı ile kısa zamanda diğer yarışmacılardan bir adım öne geçmeyi başardı ve hatta bir ara takıma liderlik yaptığını bile söyleyebiliriz. Yaşının orada bulunan yarışmacılardan küçük olmasına rağmen birçok kişiden daha çok olgun davranışlarda bulunan Ogeday Girişken yarışmada iki kere bireysel dokunulmazlık oyununda da birinci olarak dokunulmazlık kolyesini takmayı başardı. Oyunlarda mutlaka oynatılan Ogeday genellikle parkurlardaki başarısından sonra en çok kardeşine armağan ediyordu.
 
Yarışmanın ardından oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. İlk olarak 2018 yılında Bir litre Gözyaşı isimli Tv dizisinde teoman karakteri ile başrol oyuncusu olarak kamera karşısına geçmiştir. 2019 yılında o dönem FOX TV ekranlarında yayınlanan ve beğeni ile izlenen Savaşçı dizisinde rol almış ve burada sergilediği performans vesilesi ile severleri tarafından beğeni ile takip edilmiş ve bu sektörde de kariyerinde bir başarıya daha imza atmıştır. 2021 yılında ise internet dizileri olan Aşk 101 ve Sihirli Annem dizilerinin ardından yine 2021 yılında TRT 1 kanalının beğenilen ve ses getiren dizisi Büyük Selçuklu dizisinde Çortunel karakterine hayat vermiştir. Özellikle savaş sahnelerinde dikkatleri çeken Ogeday Girişken Survivor 2022 All Star yarışmasında yeniden Gönüllüler kadrosuna dahil olmuştur.
 
Ogeday Girişken’in Sevgilisi var mı? Varsa kim sorusunun cevabın ise; Bir dönem yine Survivor yarışmasında yer alan Nisa Bölükbaşı ile ismi anılmış ancak bu birliktelik doğrulanmamıştır. Ayrıca İlayda Yalçın ile sevgili olan ünlü isim daha sonra resmi sosyal medya hesapları üzerinden birlikteliklerinin karşılıklı anlaşarak sonlandığını belirttikleri bir paylaşımda bulundular. Şu an özel yaşamında bir sevgilisinin var olup olmadığı ise net olarak bilinmemektedir.
 
Oynadığı Film ve Diziler

 • 2018 - Bir Litre Gözyaşı - Teoman - TV dizisi - Başrol oyuncusu, (Kanal D)
 • 2019-2020 - Savaşçı - Astsubay Çavuş Demir Döğer - TV dizisi, Yardımcı oyuncu, (FOX)
 • 2021 - Aşk 101 - Namık - İnternet dizisi, Yardımcı oyuncu, (Netflix)
 • Sihirli Annem - Yavuz İnternet dizisi, Yardımcı oyuncu, (Exxen)
 • 2021   Alparslan: Büyük Selçuklu Çortunel TV dizisi, Yardımcı oyuncu, (TRT 1)

 
Katıldığı Yarışmalar

 • 2017   Survivor 2017 Ünlüler-Gönüllüler – Kendisi - Yarışma programı
 • 2019   Survivor Türkiye-Yunanistan – Kendisi - Konuk yarışmacı
 • 2022   Survivor 2022: All Star – Kendisi - Gönüllüler


Biyografiler

 • Yunus Emre Özden Kimdir

  Yunus Emre Özden Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, yedekler grubundan

 • Seda Aydemir Kimdir

  Seda Aydemir Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı

 • Berkan Karabulut Kimdir

  Berkan Karabulut Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı

 • Elif Gören Kimdir

  Elif Gören Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak

 • Batuhan Karacakaya Kimdir

  Batuhan Karacakaya Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu ve Kilosu Kaç?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022