Ara

Murat Eken Boyu, Murat Eken Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Survivor Murat Eken Boyu Kaç, Murat Eken Kimdir, Murat Eken Eşi Kim, Murat Eken Aslen Nereli, Murat Eken Kiminle Evlendi, Murat Eken Boşandı Mı, Murat Eken Hangi Suçtan Yargılandı Ve Ceza Aldı Mı?

Murat Eken Kimdir, Kaç Yaşında, Eşi Kim, Boyu ve Kilosu Kaç?
 
Yıllar önce Kanal D ekranlarında yayınlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar ile beğenilerek adını duyurmayı başaran oyuncu Murat Eken, Survivor 2023 yarışmasının 3. açıklanan ismi oldu. Murat Eken'in Survivor 2023'te yarışacağı açıklandıktan sonra Murat Eken'in kim olduğunu merak konusu olarak severleri tarafından araştırılmaya başlandı. Murat Eken kimdir, Murat Eken kaç yaşında, nereli, evli mi, çocuğu var mı? Oyuncu Murat Eken ile ilgili merak edilen tüm sorularınızı detayları ile birlikte sizlerle paylaşıyoruz.
 
Adı Soyadı: Murat Eken
Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1980
Doğum Yeri: İstanbul
Kaç Yaşında: 42
Burcu: Aslan
Kilosu: 70 Kg
Boyu: 175 Cm
Eğitim Durumu: Rensselaer Polytechnic Institute, Koç Okulu
Eşi Kim: Gizem Önen (e. 2016–2020)
Sevgilisi: 
 
Murat Eken Biyografisi, Boyu ve Kilosu Kaç, Aslen Nereli?
 
TV 8 ekranlarının sevilen yarışması Survivor yarışmasına Ünlüler ekibinden yarışmaya katılan genç oyuncu Murat Eken 7 Ağustos 1980 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Koç Özel Lisesi'ni bitirdikten sonra, New York'ta Rensselaer Politeknik Enstitüsü'ne başlamış ancak 3. sınıfta iken okuduğu makine mühendisliği bölümünü bitirmeden Türkiye'ye dönerek oyunculukta kariyer yapmaya karar vererek Müjdat Gezen Sanat Merkezi konservatuvar tiyatro bölümünde eğitim almaya başlamıştır. Haldun Dormen ve Müjdat Gezen' in yönettiği çeşitli oyun ve müzikallerde rol alarak oyunculuk kariyerine başlayan Eken 2006 yılında Yılmaz Erdoğan‘ın yönettiği B.K.M. Mutfak Oyuncularına katılarak sergilediği performans ve sempatik tavırları ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Şu an hala BKM Mutfak oyuncuları bünyesinde sahne performansları sergilerken bir yandan da yine aynı ekiple film oyunculuğu da yapmaktadır. Oyuncu Murat Eken son zamanların sevilerek izlenen dizilerinden olan Camdaki Kız isimli dizide başrol oyuncusu olarak rol alan kendisi gibi oyuncu olan Burcu Biricik ile kuzendir.
 
Oyuncu Murat Eken, oyunculuğunun en popüler olduğu dönemlerinde Ekim 2015 yılında İstanbul karıştığı bir suç örgütü ile birlikte 19. Ağır Ceza Mahkemesinde "uyuşturucu kullanmak" suçundan yargılanmış ve bu ceza doğrultusunda 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. "Örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak" suçundan beraat eden Eken mahkemede verilen hapis cezasının bir yıldan daha az olması nedeniyle cezası ertelenmişti.
 
Mahkemenin ardından daha sakin bir yaşamı tercih eden Murat Eken 1.75 metre boyunda, 70 kilo ağırlığında ve Aslan burcundandır.
 
Bir zamanlar yine BKM mutfak oyuncularından olan Büşra tekin ile aşk yaşamış ancak ilişkileri kısa bir süre sonra bitmişti. Murat Eken, 4 yıllık sevgililik döneminin ardından 7 Ağustos 2016 tarihinde Gizem Önen ile Şile’de yaptıkları görkemli bir düğün ile dünya evine girmiş yine 4 yıllık evliliklerinin ardından birbirinden tazminat talebinde dahi bulunmadan 2020 yılında tek celsede boşanmışlardı. İkilinin bu evliliklerinden çocukları bulunmamaktadır.
 
Çocukluk yıllarından beri deniz ve tekne tutkusu olan oyuncu Murat Eken, fırsat bulduğu her anında sıkça tekne ile mavi sulara açılmaktadır.
 
TV 8 ekranlarının fenomen yarışması Survivor 2023 yarışmasının ünlüler kadrosunda yer alan Murat Eken’in yarışmada kaldığı süre boyunca haftalık olarak 50 Bin TL alacağı da dile getirilmektedir.
 
Murat Eken’in Oynadığı Film ve Diziler
 
Film
 
Kutsal Damacana (2007)
Neşeli Hayat (2009)
Çok Filim Hareketler Bunlar (2010)
Müthiş Bir Film (2016)
 
Televizyon
 
Bir Demet Tiyatro (2006)
Hatırla Sevgili (2006)
Ertelenmiş Hayatlar (2007)
Sınıf (2008)
Çok Güzel Hareketler Bunlar (2008)
Aşağı Yukarı Yemişliler (2011)
Düşman Kardeşler (2012)
Salih Kuşu (2013)
Galip Derviş (2013)
Kadim Dostum (2014)
Eğlendirme Dairesi (2015)
 
 
Murat Eken Aslen Nereli?
Murat Eken 7 Ağustos 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.
 
Murat Eken Kaç Yaşında?
Murat Eken 7 Ağustos 1980 tarihinde doğmuş ve 42 yaşındadır.
 
Murat Eken Kiminle Evlendi?
Murat Eken 4 yıllık ilişki yaşadığı sevgilisi Gizem Önen ile 2016 yılında evlenmiş ve 2020 yılında tek celsede boşanmışlardır.
 
Murat Eken Şu Anda Ne Yapıyor?
Murat Eken BKM Mutfak oyuncuları bünyesinde halen sahneye çıkmakta ve oyunculuğa devam etmektedir.
 
Murat Eken Boşandı Mı?
Gizem Önen ile 2016 yılında evlenen Murat Eken 2020 yılında anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştır.
 
Murat Eken Burcu Biricik Kuzen Mi?
Oyuncu Murat Eken kendisi gibi oyuncu olan Burcu Biricik ile kuzendir
 
Murat Eken Hangi Suçtan Yargılandı Ve Ceza Aldı Mı?
Murat Eken 2015 yılında uyuşturucu kullanmak suçundan yargılanmış ve 10 ay hapis cezası almıştır. Ancak cezası bir yıldan az olduğu için ertelenmiştir.


Survivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80