Ara

Merve Aydın Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Merve Aydın Kimdir? Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihinde yayına girecek olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Merve Aydın Kimdir?

Merve Aydın Kimdir?

 
Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihinde yayına girecek olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Merve Aydın Kimdir?  
 
Adı Soyadı: Merve Aydın
Doğum Tarihi: 17 Mart 1990 (32 Yaşında)
Doğum Yeri: İstanbul - Bakırköy
Nereli: İstanbul
Burcu:  Balık Burcu
Kilosu: 58 kg 
Boyu: 180 cm
Göz Rengi: Açık Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği
Evlimi: evli
Eşi: Mehmet Akif Filiz
Meslek: Sporcu
instagram Hesabı: @merveaydin90
Twitter Hesabı: @merveaydin90
 

Merve Aydın Biyografisi

 
TV8 ekranlarının en sevilen uzun soluklu yarışma programlarından olan Survivor’ ın yapımcı Acun Ilıcalı bu senenin All Star olacağını belirtti. Her bir bölümü büyük beğeni ile izlenen ve takip edilen yarışmada geçmiş senelerde Survivor yarışına katılıp Survivor olma yolunda tüm çabasını ve hırsını ortaya koyan yarışmacılardan en başarılı olanların ve en sevilenlerin bir araya getirildiği yarışmada ünlüler kadrosunda Survivor'a damgasını vuran Merve Aydın da yer alıyor. Peki Merve Aydın kimdir? Merve Aydın kaç yaşında ve nereli? Merve Aydın evli mi?  İşte detaylar...
 
17 Mart 1990 tarihinde İstanbul’un Bakırköy ilçesinde dünyaya gelmiş olan Merve Aydın babası tarafından aslen Orduludur. Merve Aydın’ın babası Ufuk Aydın Ordu Mesudiye’li Annesi Nilüfer Hanım ise Bulgar göçmenidir. Merve Aydın’ ın kendisinden küçük olan ve çok düşkün olduğu ayrıca Demir İnşaat Büyükçekmece Spor Kulübü’nde basketbolcu olan bir erkek kardeşi bulunmaktadır. Merve Aydın Özel Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmuş ayrıca 14 yaşından beri spora düşkün olan Merve Aydın Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünü okumuştur. Çocukluğundan beri tam bir Süreyya Ayhan fanatiği olduğundan bahseden Merve Aydın çocukluk yıllarında oyun olarak bile sürekli yarışmalar yaparlarmış.


Henüz ortaokulda iken profesyonel olarak spora başlayan Aydın’ı aslında çok zayıf olduğu için öğretmenleri takıma almak istemese de, kaydı yapılmış. Girmiş olduğu ilk yarışında her ne kadar yaşadığı bazı aksiliklerden dolayı 32.olmuş olsa da ancak bu kaybediş onun hırsını tetikleyerek ENKA’ da sporcu olarak başlamasını sağlamış.
 
Genç Atletizmci Merve Aydın, 2006 yılında Yıldızlar Türkiye rekorunu 800 metreyi 2.07,10 saniyede koşarak kırmayı başarmış, 2008 yılında Dünya Gençler Atletizm Şampiyonasında 800 metrelik yarışı 2.09’luk bir dereceyle bitirip üçüncü olarak gümüş madalya almaya hak kazandı. Yaşına rağmen sergilediği bu performans ile 15 yaşında elde ettiği bu derece Merve Aydın’a Dünya Şampiyonasının kapısını açtı. Yine 2008 yılında Trabzon’da gerçekleşen koşuda Karadeniz Oyunları’nda 2 altın 1 gümüş olmak üzere 3 madalya kazanmış, yine aynı yıl Polonya’da Dünya İkincisi olmuştu.
 
2011 yılında İzmir’de gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonluğu Kulüpler Kupası bayrak yarışlarında birinci, Çin’de yapılan 4*400m Üniversite Yaz Oyunları’ndaki bayrak yarışında 3. Olarak gümüş madalya kazandı yine aynı yıl gerçekleştirilen Çek Cumhuriyeti’nde olan 23 yaş altı Atletizm şampiyonasında 800 metre koşusunda gümüş madalyayı ülkemize kazandırmıştır. 2012 yılında Dünya Salon Atletizm Şampiyonası kadınlar 800 m seçimlerinde yaşadığı sakatlığın tekrarlanmasından dolayı yarışmayı yürüyerek bitirmek zorunda kalmış ve Times gazetesi bu durumda olimpiyat ruhunu yansıtan sporcu olarak seçmiş Merve Aydın’ı.  2013 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Bana Her Şey Yakışır adlı programa katılmış ve elenmişti.

Federasyondan maddi olarak istediği desteği alamayan Merve Aydın 2013 yılında spor kariyerini kendi başına ilerletmek zorunda kalmış hatta devlet desteği de bu iş için yetersiz kalınca evini bile satmak zorunda kalmıştır.
 
ENKA Spor Kulübünden Galatasaray’a geçiş sürecinde prosedür olarak bazı zorluklarla karşılaşınca mecburi olarak spor hayatına ara vermek zorunda kalmış ve program yapımcısı Acun Ilıcalı da kendisine Survivor 2014 yarışmasına katılması adına teklif yapınca kabul etmiş genç sporcumuz. 22 Şubat 2015 yılında Survivor All Star yarışmasında katılmış ve Turabi ile finale çıkıp birinciliği Turabi’ye kaptırarak ikinci olmuştur.

30 Eylül 2017 yılında kendisi gibi sporcu olan Mehmet Akif ile nişanlandı ve 2018 yılında evlendi. 2020 yılında ise adını Mehmet Barlas koydukları bir erkek evlatları oldu.
 
Şubat 2018 yılında Survivor 2018 All Star yarışmasında ünlüler kadrosuna yeniden dahil olan Merve Aydın verdiği onca mücadeleye rağmen yarışmadan elenmiştir. Ağustos 2019 yılında içinde birçok sporun yapılabileceği Merve Aydın spor okulunu açan genç sporcu 2021 yılında uzun süredir kanser tedavisi gören annesini kaybetmenin acısını da yaşadı.
 
Son olarak 2022 All Star yarışmasının ünlüler kadrosunda yer alan ve son 10 yılın En Başarılı Kadın Survivor’ı olan Merve Aydın, daha güçlü bir şekilde döndüğünü belirterek Survivor 2022 All Star'daki iddiasını ortaya koymuştu. Biyografiler

 • Yunus Emre Özden Kimdir

  Yunus Emre Özden Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, yedekler grubundan

 • Seda Aydemir Kimdir

  Seda Aydemir Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı

 • Berkan Karabulut Kimdir

  Berkan Karabulut Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı

 • Elif Gören Kimdir

  Elif Gören Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak

 • Batuhan Karacakaya Kimdir

  Batuhan Karacakaya Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu ve Kilosu Kaç?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022