Ara

Mert Öcal Boyu, Mert Öcal Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Survivor Mert Öcal Kimdir? Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayacak olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Mert Öcal Kimdir?

Mert Öcal Kimdir?

 
Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayacak olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Mert Öcal Kimdir?  
 
Adı Soyadı: Mert Öcal
Doğum Tarihi: 29.09.1982
Doğum Yeri: İstanbul
Nereli: İstanbul
Burcu: Terazi
Kilosu: 81 kg
Boyu: 1.93 m
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Açık kahverengi
Eğitim Durumu: Bilgi Yok
Evlimi: Bekâr
Eşi: Yok
Sevgilisi: İlayda Şeker
Meslek: Manken, Oyuncu
instagram Hesabı: @mertocl
Twitter Hesabı: @mertocalll
Facebook Hesabı: @mertöcal
 

Mert Öcal Biyografisi

 
Tv8 ekranlarının sevilen yarışma programında yarışmacılar ile ilgili detaylar merak edilirken, öte yandan Survivor 2020 All Star sezonunda, ünlüler takımı kadrosunda yarışacak olan Mert Öcal kimdir, kaç yaşında, nereli ve mesleği ne gibi sorular birçok kişi tarafından internette araştırılıyor. Girdiği her işte başarı yakalayan Mert Öcal kimdir, kaç yaşında?  Hangi dizilerde oynadı? Boyu kaç, nereli? İşte yarışmacıya dair tüm merak edilenler!
 
29 Eylül 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen genç ve yakışıklı oyuncu Mert Öcal, ilk olarak Best Model of Turkey olduktan sonra hemen ardından 2004 yılında “Best Model of The World” yarışmasını kazanmıştır. Modellik ve mankenlik yapmaya devam eden yakışıklı yetenek, profesyonel olarak oyunculuk yapmak için adım atmıştır.
 
Mankenlikte kazandığı derecelerin ardından gerek yurt dışında ve gerekse de yurt içinde birçok katalog ve defilelerde boy gösteren oyuncu, uzun bir süre mankenlik yaptıktan sonra kariyerine oyuncu olarak devam ettirmek istedi. Mert Öcal, ilk olarak 2005 yılında Asla Unutma dizisindeki Salih karakterine hayat vererek oyunculuğa adım attı. Ardından bu sektörde birkaç dizide küçük rollerde oynayarak tecrübe kazanan genç oyuncu, 2008 yılında yayına başlayan "Görgüsüzler" isimli dizide Çağla Şikel, Melek Baykal, Aylin Kabasakal, Zeki Alasya gibi usta isimlerle birlikte rol alarak sergilediği performans ile oyunculuk konusunda da başarıyı yakaladı. Kısa bir süre oyunculuğa ara verdikten sonra bu sektörden uzak kalamayan Mert Öcal tekrar2013 yılında yeniden "Bizim Okul" isimli dizi ile Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Gizem Soysaldı, Cem Davran, Volkan Severcan gibi usta oyuncu kadrosu ile birlikte oynama şansını yakaladı. 2015 yılında yayınlanan Aşk Yeniden isimli dizide rol alırken 2017 yılında ise İsimsizler adını taşıyan dizinin kadrosuna dâhil edildi. Artık oyunculuğunu ispatlayan ve sergilediği performans ile dikkatleri üzerine çeken Mert Öcal, 2019 yılı sonunda ise yine ekranların en uzun soluklu olan dizisi Arka Sokaklar ’ın oyuncu kadrosuna dâhil edildi. Oyunculuk kariyeri ile birlikte çeşitli spor etkinlikleri ile ilgilenen genç yetenek, fiziki olarak son hali ile sevenlerini adeta büyüledi.
Yakışıklı oyuncu Mert Öcal 2017 yılının haziran ayında geçirdiği bir havuz kazası ile gündeme gelmişti. Dengesini kaybederek havuzun yanında bulunan demir parmaklıkların üzerine düşen ve demirlerden ikisinin Mert Öcal'ın gövdesine ve kalbine saplanmış olması o dönem tehlikeli bir süreç geçirmesine sebep olmuştu.
 
Survivor 2020 sezonunda 14. hafta SMS'te en az oyu alan Mert Öcal Survivor 2020'ye veda etti. Yapılan SMS sıralamasında genellikle birinci gelen Mert Öcal'ın vedası ise yarışmacılar arasında herkesi şaşkına çevirmişti. Survivor 2022 All Star yarışmasında ise Acun Ilıcalının Daveti üzerine yeniden ünlüler takımında yer alacak.
Aşk yaşamı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi her zaman başarmış olan yakışıklı oyuncu katıldığı bir programda uzun süreden beri hayatında birinin olmadığını dile getirirken adada aşkın bir sosyallik olduğunu ve bu durumun çok normal olduğunu dile getiriyor.
 
Mert Öcal’ın oynadığı yapımlar ve yılları

2021 - Sen Çal Kapımı
2020 - Survivor 2020
2019-2020 – Arka Sokaklar (Tarık)
2017 - Savaşcı (Baran)
2015-2016 - Aşk Yeniden
2017 - İsimsizler  (Tufan Aslan Kalender)
2013 - Bizim Okul
2011 - Doktorlar
2008 - Görgüsüzler
2007 - Yabancı Damat
2007 - Oyun Bitti
2006 - Rüyalarda Buluşuruz
2005 - Nehir
2005 - Asla UnutmaSurvivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80