Ara

Furkan Kaya Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Youtuber Furkan Kaya Kimdir?, Exatlon Türkiye Furkan Kaya Kaç Yaşında, Furkan Kaya Nereli, Furkan Kaya Kaç Doğumlu, Furkan Kaya Nerede Doğdu, Aslı Zaman Hangi Okuldan Mezun, Furkan Kaya Sevgilisi Var Mı?, Furkan Kaya Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Furkan Kaya biyografisinde bulabilirsiniz.

Furkan Kaya (AğırSağlam) Yaşı, Nereli, Boyu ve Kilosu, Hangi Okuldan Mezun?

 
Adı Soyadı: Furkan Kaya 
Doğum Tarihi:  1995 (24 yaşında)
Nereli:  
Burcu:   
Kilosu: 77 Kg  
Boyu: 1,80 cm
Göz Rengi:
Saç Rengi: 
Eğitim Durumu: Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Lisans
Sevgilisi: 
Evli mi: Bekâr 
instagram Hesabı: @agirsaglam_fitness - @furkanrocks
Twitter Hesabı:  
Facebook Hesabı: 
Youtube Hesabı: @ağırsağlam
 
TV 8 kanalının sahibi Acun Ilıcalının hazırladığı yeni projesi Exatlon Challenge 2019 Türkiye isimli yarışmanın önemli adaylarından birisi olan Furkan Kaya, Youtube kanalı ve sosyal medya hesabı üzerinde kullandığı Ağır Sağlam ismiyle dikkat çekiyor. Peki, sporcu kimliği ve güçlü vücudu ile dikkat çeken Ağır Sağlam Furkan Kaya kimdir? Exatlon Challenge yarışmacılarından olan Ağır Sağlam Furkan Kaya hakkında merak edilenleri tüm detayları ile birlikte sizler için araştırdık.
 

AğırSağlam (Furkan Kaya) Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli İşte Hayatı Hakkında Bilgiler

 
Sosyal medya dünyasının çok yakından tanıdığı bir isim olan Furkan Kaya 1995 doğumlu ve 24 yaşındadır. Furkan Kaya, arkadaşları; Yüksel Murat Şener ve Emre Cem Dilekoğlu ile birlikte Ağır Sağlam isminde Youtube kanalı ve web sitesinin kurucu ve yayıncılarındandır.
 
Furkan Kaya ve arkadaşları sosyal medya vasıtasıyla ulaştıkları kişilere diyet ve profesyonel olarak spor eğitmenliği ve koçluk yapıyorlar. Nereli olduğuna dair net bir bilgiye ulaşılamayan Furkan Kaya, Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Kuvvet, kondisyon ve postür düzeltici egzersizler eğitmeni olan Furkan Kaya, Powerlifting ve Strongman sporcusudur. 15 Temmuz 2014'te Youtube'a katılan Furkan Kaya, 457 bini aşkın takipçi ve 61 milyonu aşkın görüntülenmeye sahiptir.
 
Ayrıca Furkan Kaya'nın Ağırsağlam isimli Instagram hesabında 86 bini aşkın takipçisi bulunmakta ve her gönderisi ortalama 6 bin beğeni almaktadır. Furkan Kaya Ağır Sağlam'da Kuvvet kondisyon ve postür düzeltici egzersizler eğitmeni ile Powerlifting ve Strongman Sporcusu olarak görev alıyor.
 
İnsanların kendisini spor markası Ağırsağlam ile tanıdıklarını hatta hayatının her daim spor üzerine kurulu olduğunu düşündüklerini ama aslında kendisinin mühendis olduğunu dile getirmiştir. Türkiye’de henüz bir federasyonu bulunmayan yalnız uluslararası arenada dünya şampiyonlukları düzenlenen Powerlifting halter sporunda, 2018 yılı Powerlifting Dünya Şampiyonu Furkan Kaya olmuştur.
 
1,80 cm boyu ve 77 kg ağırlığında olan Furkan Kayanın babası eğitmen ve aynı zamanda yazardır. Özel yaşamı ile ilgili çok fazla detaya ulaşılamayan Furkan Kaya
Ağırsağlam Fitnes grubunun hazırlayıp sunduğu programın içeriği ile ilgili dile getirdiği konuşmasında “İçeriklerimiz tamamen ücretsizdir ve ücretsiz bilgi içeriğinde ağırsağlam olarakoldukça iddialıyız. Gönül rahatlığıyla pazarı domine ediyoruz diyebilirim. Ayrıca profesyonel koçluk hizmetlerimiz de var ve bu alanda da Türkiye’de ekibimizin birçok markaya nazaran fark yarattığını söyleyebilirim.
 
Çocukluğundan beri sporun içinde olan Furkan Kaya üniversite yıllarında dövüş sporları ile ilgilenmeye başlamış. Daha sonra, zamanla dövüş nedeniyle her tarafının dağılmış bir şekilde okula gitmekten ve insanların “serseri” imalı bakışlarından sıkılmış ve rahatsızlık duymuş, bu sebeple spordan vazgeçmeden daha sakin bir spor olan fitness veya ağırlık kaldırma sporuna yönelmiş olduğunu belirtiyor.
 
Fitnessin aslında spor olmaktan ziyade Avrupa ve Amerika kıtasında sağlık anlamında bir yaşam tarzı olmuşken bizim ülkemizde ise moda akımı olarak algılanıp uygulanıyor.  Bu sebeple Ağırsağlam ekibi sağlık adına bu görevi misyon edinmiş ve bu doğrultuda çalışmalar ile mücadeleler vererek gerçekten spor yapan ve sporun felsefesini alabilmiş nesiller yetiştirmek istediklerini dile getirmişlerdir.
 
“Sağlıklı, güçlü ve estetik bir vücudunuzun olması, öncelikle size vereceği özgüvenden dolayı çok önemlidir. Daha enerjik olmak ve çevrenin birtakım pozitif ayrımcılığının yanı sıra, sporun insanın bilincini şekillendiriyor olması ve hayatı dolu dolu ve disiplinli olarak yaşamanızı sağlıyor” sözleri ile kendisinin yaşam tarzını kısaca aktarıyor Furkan Kaya.
 
2019 yılında Tv8 ekranlarında yayınlanan ve Acun Ilıcalı tarafından açıklanan yeni yarışma programı Exatlon Challenge yarışmacıları arasına dahil olmuştur. Yarışmada birbirinden ünlü youtube, instagram ve sosyal medya dünyasının ünlü isimleri yer almaktadır. Yarışmanın en önemli isimleri ve iddialı adayları arasında yer almaktadır.


Biyografiler

 • Yunus Emre Özden Kimdir

  Yunus Emre Özden Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, yedekler grubundan

 • Seda Aydemir Kimdir

  Seda Aydemir Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı

 • Berkan Karabulut Kimdir

  Berkan Karabulut Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı

 • Elif Gören Kimdir

  Elif Gören Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak

 • Batuhan Karacakaya Kimdir

  Batuhan Karacakaya Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu ve Kilosu Kaç?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022