Ara

Ersin Korkut Boyu, Ersin Korkut Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Survivor Ersin Korkut Boyu, Ersin Korkut Kimdir? Ersin Korkut Kaç Yaşında, Ersin Korkut Aslen Nereli, Ersin Korkut Biyografi, Ersin Korkut Nerede Doğdu, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Ersin Korkut Kimdir?
 
Survivor Ersin Korkut Boyu 1,69 Cmdir. Ersin Korkut Türk sinema ve televizyonunun sevilen oyuncularından biridir. Oyunculuk kariyerine 2000 yılında başlamıştır. "Çok Güzel Hareketler Bunlar" programında canlandırdığı komik karakterler ile büyük beğeni toplamıştır. "Doktor" karakteri ile izleyicileri güldürmeyi her zaman başarmıştır. Ersin Korkut evli mi eşi kim?
 
Doğum Tarihi: 08.11.1977
Ersin Korkut Kaç Yaşında: 46 
Ersin Korkut Boyu: 1,69 Cm
Ersin Korkut Kilosu: 54 Kg
Ersin Korkut Nereli: Hakkâri 
Ersin Korkut Burcu: Akrep Burcu
Eğitim Durumu: Ortaokul
Ersin Korkut Evlimi: Bekâr  
Ersin Korkut Eşi: Bilinmiyor
Ersin Korkut Sevgilisi: Bilinmiyor

 
Ersin Korkut Biyografisi
 

Ersin Korkut, 8 Kasım 1977 tarihinde Hakkari'de doğmuş, Türk oyuncu ve komedyendir. Ersin Korkut 1,69 boyunda ve 54 kilo ağırlığındadır. Kürt kökenli olan Korkut, İstanbul'da yaşamaktadır.  İlkokul ve ortaokulu Hakkari'de, liseyi ise İstanbul'da tamamlamıştır. Liseden sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırmış ancak eğitimini yarıda bırakmıştır.

Oyunculuk kariyerine 2000 yılında Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği "Yaz Oyunları" adlı tiyatro oyunuyla başlamıştır. 2003 yılında BKM Mutfak'a dahil olmuş ve "Çok Güzel Hareketler Bunlar" adlı komedi programında yer almıştır. Programda canlandırdığı komik karakterler ile büyük beğeni toplamıştır.

Korkut, "Çok Güzel Hareketler Bunlar" programında canlandırdığı karakterler arasında, "Doktor" karakteri en çok bilinenidir. Doktor karakteri, her zaman hazırcevap ve esprili bir kişiliğe sahiptir. Korkut, bu karakter ile izleyicileri güldürmeyi her zaman başarmıştır.

Korkut, "Çok Güzel Hareketler Bunlar" programında yer aldığı süre boyunca birçok sinema filminde de rol almıştır. 2005 yılında "Organize İşler", 2007 yılında "Kutsal Damacana", 2009 yılında "Neşeli Hayat", 2010 yılında "G.O.R.A.", 2011 yılında "Aşk Tesadüfleri Sever", 2012 yılında "Romantik Komedi", 2014 yılında "Düğün Dernek" gibi filmlerde rol almıştır.

Korkut, 2023 yılında "Survivor All Star" yarışmasına katılmıştır. Yarışmada gösterdiği performans ile dikkat çekmiştir. Yarışmada 12. haftada sakatlığı nedeniyle yarışmadan çekilmiştir.

Ersin Korkut nasıl ünlü oldu?
BKM bünyesinde hazırlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı ünlü komedi televizyon programındaki performansları ile iyice tanındı ve takdir topladı. Bu zamandan sonra ise İçimdeki Ses, Neşeli Hayat, Galip Derviş, Ekşi Elmalar gibi birçok yerli sinema filminde rol almaya başladı.

Ersin Korkut nereli hangi aşiretten?
Ersin Korkut, 8 Kasım 1977 Hakkâri doğumlu, Türk tiyatro ve sinema sanatçısı. Kürt kökenli olan Korkut, Hakkâri'de doğmuştur. Teyzesinin oğlu olan sinemacı Yılmaz Erdoğan'ın desteğiyle oyunculuğa adımını atmıştır.
 
Ersin Korkut’un Filmografisi
Bir Demet Tiyatro
Organize İşler 2005 (Film)
Kutsal Damacana 2007 (Film)
Neşeli Hayat 2009 (Film)
Çok Filim Hareketler Bunlar 2009 (Film)
Çok Güzel Hareketler Bunlar 2008 (Kanal D) Ersin
Kutsal Damacana: Dracoola 2011 (Film)
Patron Mutlu Son İstiyor 2014 (Film)
Bana Bir Şeyler Oluyor 2003
İçimdeki Ses 2015 (Film) Yılmaz rolünde
Ekşi Elmalar 2016
Kolonya Cumhuriyeti 2017
Organize İşler 2 Sazan Sarmalı 2019 Ersin
Feride 2020
 
Ersin Korkut’un Oynadığı Diziler
Dostlar Mahallesi 2017 (Dizi) Kanal D
Çocuklar Duymasın 2010 (Dizi) Atv
Galip Derviş 2013-2014 (Dizi) Kanal D
Bana Baba Dedi 2015 (Dizi) TV8
Geldim Gördüm Güldüm 2016 Show TV
 
Ersin Korkut’un Reklam Filmleri
Doritos
Peyman
Bonus
Teknosa
Vodafone
Seven Hill
Eti Çikolata Keyfi 
Survivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80