Ara

Derya Can Göçen Boyu, Derya Can Göçen Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Derya Can Göçen Yaşı Kaç, Survivor Derya Can Göçen Kimdir? Derya Can Göçen Kaç Yaşında, Derya Can Göçen Boyu, Derya Can Göçen Aslen Nereli, Derya Can Göçen Biyografi, Derya Can Göçen Nerede Doğdu, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Derya Can Göçen Kimdir?
 
Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16. Şubat 2020 tarihinde yayına girecek olan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Derya Can Göçen Kimdir? Derya Can Göçen Yaşı Kaç
 
Adı Soyadı: Derya Can Göçen 
Doğum Tarihi: 12.10.1979 (41 yaşında) 
Doğum Yeri: Çanakkale
Nereli: Çanakkale  
Burcu: Terazi  
Kilosu:  
Boyu: 
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi 
Eğitim Durumu: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Lisans
Evlimi: Evli 
Eşi: Tayfun Göçen
Sevgilisi:  
Meslek: Dalgıç
instagram Hesabı: @deryacanofficial, @deryacandiveacademy
Twitter Hesabı: @deryacanoficial 
Facebook Hesabı: 
YouTube: www.youtube.com/c/DeryaCANofficial
İnternet Sitesi: deryacan.com.tr
 
Derya Can Göçen Biyografisi
 
Derya Can Göçen, Survivor 2020 Ünlüler- Gönüllüler yarışmacılarından biri olmayı başardı. Hem milli sporcu hem de serbest dalış şampiyonu olan Dalgıç Derya Can Göçen, Survivor 2020’nin ünlülüler kadrosunda yarışmak için mücadele edecek. Peki, Survivor 2020 yarışmacısı Derya Can Göçen kimdir? Derya Can Göçen yaşında? Derya Can Göçen nereli? Derya Can Göçen hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
 
21.Ekim 1979 (41 yaşında) yılında dünyaya gelen Derya Can Göçen aslen Çanakkale doğumludur. Boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamış olup terazi burcudur. Daha 8 yaşında iken atletizm ile birlikte spor hayatına adım atmış, lise yıllarında ise tekvando ile tanışmış olan Derya Can Göçen 2000 Olimpiyatları Kadrosuna dâhil olmuştur. İlerleyen süreçte ilginç bir hikâye sonucunda dalış sporu ile tanışmış olan Derya Can Göçen Dünya Serbest Dalış rekortmeni, Milli sporcudur. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun olmuş ve hemen ardından beden eğitimi öğretmeni olarak çalışmalarına devam etmiştir. Derya Can Göçen geçmişten günümüze kadar Çanakkale Bölgesi’nde düzenlenmiş olan birçok şampiyonluk yarışında madalya kazanmıştır.
 
Dalış rekortmeni olan milli sporcu Derya Can Göçen aslında su altı korkusunun olduğunu belirtirken, öncelikle bu korkusunu yenebilmek için 15 yaşında iken tüplü dalışa başlamıştır. Ardından Çanakkale Dalış okulunda Serbest Dalış takımında bulunan bir yakınının ısrar etmesi üzerine, serbest dalış sporuna yönelmeye ve bu alanda kariyer yapmaya karar vermiştir. Dünya serbest dalış rekortmeni olan milli sporcu Derya Can Göçen 21 Eylül 2002 tarihinde, ilk serbest dalış deneyimini gerçekleştirmiş, başladığı günden bu güne kadar ise serbest dalışta, 5 Dünya rekoru elde ederek Milli Sporcu olmuş, ayrıca 40’ın üzerinde Türkiye rekoru kırarak başarıya ulaşmıştır. Dünya Şampiyonalarında ise birçok madalyaya sahip olan bir isimdir. Serbest dalış spor dalında, Ülkemizde Milli takıma en çok seçilen ve Uluslararası alanda yapılan yarışmalarda madalya kazanan ilk Türk kadın sporcu unvanına sahiptir.
 
Deniz’in kendisi için, iki nefes arasındaki sonsuzluk demek olduğunu ifade eden Derya Can Göçen, tek nefes ile 111 metreye dalabilmekte, nefesini 6,5 dakika tutup, havuzda yatay olarak tam 204 mt. yüzebilme başarısını gösterebilmektedir.
 
Deniz aşığı olan milli sporcumuz 2016 yılının yaz döneminde, yeni rekorlar planlarken Derin Helen isimli kızını dünya getirmiş ve henüz 21 günlük iken koşu antrenmanlarına başlamıştır. Kızı Derin Helen 10 aylık iken ise Türkiye rekoru kırıp dünyada da 3. olmuştur. İlk oğlunu poyraz Mustafa’yı dünyaya getirdikten 6 ay sonra da Dünya Şampiyonasında finalde en iyi derecelere sahip olmuştu.
 
Milli sporcumuz ve serbest dalış rekortmeni olan Derya Can Göçen Antalya’nın Kaş ilçesinde, paletsiz olarak değişken ağırlıklı ip destekli serbest dalış kategorisinde 94 metreye dalarak dünya rekoruna imza atan isimlerden oldu. Hemen ertesi gün yine Antalya Kaş’ta yeni bir rekor denemesi daha yaparak bu sefer değişken ağırlıklı paletli dalış kategorisinde ise 111 metre derine dalarak yeni bir dünya rekoru daha kırmayı başarmıştı.
 
Tayfun Göçen ile evli olan Derya Can Göçen soy ismini almıştır. Göçen çiftinin 3,5 yaşında Derin Helen adında bir kızı, 8 yaşında Poyraz Mustafa isimli bir oğlu var.
 
2020 yılında Tv8 ekranlarında 16. Şubat 2020 tarihinde yayınlanacak olan ve Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Survivor 2020 Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Ünlüler gurubunun yarışmacıları arasına katılan isimlerden birisi olan Derya Can Göçen sporcu kimliği ile yarışmanın iddialı isimleri arasında yer almaktadır. Bizde kendisine başarılar diliyoruz.

Survivor Ünlüler Takımı
Aycan Yanaç Kimdir
Barış Murat Yağcı Kimdir
Derya Can Göçen Kimdir
Elif Yıldırım Gören Kimdir
Ersin Korkut Kimdir
Mert Öcal Kimdir
Parviz Abdullayev Kimdir
Sercan Yıldırım Kimdir
Şaziye İvegin Üner Kimdir
Tuğba Melis Türk Kimdir
Uğur Pektaş Kimdir

Survivor Gönüllüler Takımı
Burak Yurdugör Kimdir
Cemal Can Canseven Kimdir
Ceyhun Uzun Kimdir
Evrim Keklik Kimdir
Fatma Günaydın Kimdir
Makbule Karabudak Kimdir
Meryem Kasap Kimdir
Nisa Bölükbaşı Kimdir
Sadık Ardahan Uzkanbaş Kimdir
Tayfun Erdoğan Kimdir
Yasin Obuz Kimdir


Survivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80