Ara

Ceyhun Uzun Boyu, Ceyhun Uzun Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Survivor Ceyhun Uzun Kimdir? Ceyhun Uzun Kaç Yaşında, Ceyhun Uzun Boyu, Ceyhun Uzun Aslen Nereli, Ceyhun Uzun Biyografi, Ceyhun Uzun Nerede Doğdu, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Ceyhun Uzun Kimdir?
 
Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16. Şubat. 2020 tarihinde yayına başlayacak olan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Ceyhun Uzun Kimdir?  
 
Adı Soyadı: Ceyhun Uzun  
Doğum Tarihi:  
Doğum Yeri: İngiltere
Nereli:   
Burcu:   
Kilosu:  
Boyu: 
Göz Rengi: 
Saç Rengi:  
Eğitim Durumu: 
Evlimi: Evli 
Eşi:
Sevgilisi:  
Meslek: Polis Emeklisi, Yarışmacı
instagram Hesabı: 
Twitter Hesabı:  
Facebook Hesabı: 
 
Ceyhun Uzun Biyografisi
 
Survivor 2020 yarışmasının gönüllüler grubundaki yarışmacısı Ceyhun Uzun, gerek konuşması gerekse de duruşu ile yarışmanın dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor. Survivor 2020 yarışmasına İngiltere'den katılan ve İngiltere'de polis olarak görev yapan Ceyhun Uzun, birçok alanda olimpiyat derecesine sahip bir isim olmakla dikkat çekiyor. Peki, Survivor Ceyhun Uzun kimdir? Ceyhun Uzun kaç yaşında? İşte, dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve Survivor 2020 yarışmasının yaş olarak en büyükleri olan Ceyhun Uzun hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
 
Ceyhun Uzun, zorlu parkurları olan yarışmaya katılmak için geçirdiği sağlık kontrollerinin ardından Survivor 2020 gönüllüler takımı kadrosunda yer almaya hak kazandı. Oldukça etkileyici bir hayat hikâyesi olan Ceyhun Uzun hayatını adeta koşmak üzerine kurgulamış Survivor 2020 parkurlarında da koşmaya kaldığı yerden devam edeceğini belirtmiştir.  İngiltere’nin Londra şehrinde yaşayan Ceyhun Uzun burada polis olarak hayatına devam etmekte iken emekli olarak Survivor 2020 seçmelerine katılmış ve seçmelerden başarı ile çıkmıştır.
 
Türk asıllı bir İngiliz olan Ceyhun Uzun’un hayatı tam anlamı ile trajik bir roman olacak cinsten. Polislik görevini yaparken ayrıca üç kez koşu da dünya birincisi olan Ceyhun Uzun yaptığı sosyal sorumluluk projelerinden dolayı yılın polisi unvanını almaya da hak kazanmıştır.
  
Ceyhun Uzun’u sosyal sorumluluk projelerine iten olay ise kanserden kaybettiği evladı olmuştur. Tanyel isminde bir kızı olan Ceyhun Uzun 2016 yılında biricik kızını ne yazık ki kanserden kaybetmiş ve üzücü olan o andan sonra kansere karşı savaş açarak birçok sosyal sorumluluk projesinde de yer almıştır. Hatta kızının ismini taşıyan, İngiltere de Tanyel’s Smile adında bir dernek kurmuş ve kanserle mücadeleye yönelik çeşitli faaliyetler gerçekleştirmiştir. Ceyhun Uzun kızının ismi ile yardım amaçlı kurmuş olduğu bu vakıf ile 0 ile 24 yaş arası bütün çocuklara kanser ile mücadele konusunda yardım etmeyi amaçlamaktadır ve asıl derneğin faaliyet gösterdiği ülke ise kanserin yoğun bir şekilde görüldüğü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmuştur.
 
Polislik görevinden emekli olduktan sonra Kuzey Kıbrıs’a yerleşen ayrıca İngiliz vatandaşlığı da bulunan Ceyhun Uzun burada da 2019 yılında birçok koşu yarışmalarına katılmaya ve başarılarının karşılığında derece almaya devam etmiştir. İlerleyen yaşına rağmen hala çok iyi bir koşucu ve atlet olan ayrıca üstün bir fiziksel performans gösteren Ceyhun uzun zorlu parkurları en hızlı şekilde tamamlayacağından da oldukça emin zira gençliğinde o bir şampiyondu.
 
Ceyhun Uzun’un şu anda yaşı ve doğum tarihi tam olarak bilinmese de ortalama 40’lı yaşların içinde olduğu düşünülmektedir. Bundan dolayı Survivor 2020’nin açık ara yaş olarak en büyük yarışmacısı olma unvanını taşımaktadır. Ancak buna rağmen zorlu parkurların olduğu Survivor 2020 performans, sağlık ve dayanıklılık testlerinden başarı ile geçmiştir.
 
Kızının vefatı ile sosyal sorumluluk adına başladığı ve kısa süre içerisinde birçok dünya şampiyonlukları ve rekorları kıran Ceyhun Uzun’un ilk şampiyonluğunu 2017 yılında En hızlı koşu yarışmasında 5 kişi birlikte Scooby doo arabasının içinde koşarak kazanmıştır. Bunun dışında Londra ve Sydney de maraton koşmuştur. Sadece koşu da değil aynı zamanda koşu ile birlikte bisiklete binme ve dayanıklılık konusunda da çok başarılı olan Survivor 2020 yarışmacısı Ceyhun Uzun 2 kere katıldığı bisiklet turunda 24 saat aralıksız pedal çevirme başarısı göstererek ödüllendirilmiştir.
 
İngiltere Maraton koşusunda 3 dünya rekoru ayrıca farklı ülkelerde yine başarı dereceleri bulunmaktadır bunlar:

 • 2017 yılında En hızlı koşu yarışmasında 5 kişi ile birlikte Scooby doo arabanın içinde koşarak,
 • 2018 yılında En hızlı maraton yarışmasında 6 kişi Ghostbusters arabanın içinde koşarak,
 • 2019 yılında En hızlı maraton yarışmasında 6 kişi Thunderbirds uçak içinde koşarak.
 • İngiltere’de yapılan 2 olimpiyat derecede AJ BELL Triatlon dereceleri bulunmaktadır.
 • Ceyhun Uzun, Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs, Sydney, Türkiye gibi birçok ülkede maraton koştu.
 • 2018 yılında gerçekleşen polisler arasına başarılı olarak seçildi ve Prens William ve Prens Harry'nin Kensington sarayına davet edildi.
 • Ayrıca 2 kere bisiklet turuna çıktı. Birincisinde Londra'dan Paris'e 24 saatte tamamladı, ikincisini ise Londra'dan Brugge'a 22 saatlik bir zamanda tamamladı.
 • En son katıldığı koşu yarışması ise Kuzey Kıbrıs’ta 2019 yılında gerçekleştirdi.
 • 2017 yılında eşiyle birlikte Londra'da kanserden kaybettiği kızının adını taşıyan Tanyel's Smile (Tanyel'in Gülüşü) ismiyle kendi vakıflarını kurdu. Ayrıca bu vakfın merkezini KKTC'ye taşıyarak burada 0-24 yaş arası kanserle mücadele eden çocuklar ve ailelerine yardım etmeye başladı.
 
Survivor Ünlüler Takımı
Aycan Yanaç Kimdir
Barış Murat Yağcı Kimdir
Derya Can Göçen Kimdir
Elif Yıldırım Gören Kimdir
Ersin Korkut Kimdir
Mert Öcal Kimdir
Parviz Abdullayev Kimdir
Sercan Yıldırım Kimdir
Şaziye İvegin Üner Kimdir
Tuğba Melis Türk Kimdir
Uğur Pektaş Kimdir

Survivor Gönüllüler Takımı
Burak Yurdugör Kimdir
Cemal Can Canseven Kimdir
Ceyhun Uzun Kimdir
Evrim Keklik Kimdir
Fatma Günaydın Kimdir
Makbule Karabudak Kimdir
Meryem Kasap Kimdir
Nisa Bölükbaşı Kimdir
Sadık Ardahan Uzkanbaş Kimdir
Tayfun Erdoğan Kimdir
Yasin Obuz Kimdir


Survivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80