Ara

Cengiz Coşkun Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Cengiz Coşkun Kimdir? Cengiz Coşkun Kaç Yaşında, Cengiz Coşkun Boyu, Cengiz Coşkun Nereli, Cengiz Coşkun Biyografi, Cengiz Coşkun Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Cengiz Coşkun Kimdir?


Adı Soyadı: Cengiz Coşkun
Doğum Tarihi:  29.04.1982
Nereli:  Bulgaristan Göçmeni
Burcu: Boğa 
Kilosu:  75
Boyu:  1.88
Göz Rengi:  Mavi
Saç Rengi:  Kahverengi
Eğitim Durumu:  Üniversite
Sevgilisi: - 
Evli mi: - 
Eşi:  -
instagram Hesabı: @cengizcoskunnn
Twitter Hesabı:  @CngzCskn
Facebook Hesabı: 

TRT 1 de yayınlanmakta olan ‘’Diriliş Ertuğrul’’ adlı dizide ‘’Turgut Alp’’ karakteri ile ekranlar karşısına geçen Cengiz Coşkun; model, dizi oyuncusu ve sinema oyuncusudur. Cengiz Coşkun kimdir, Kaç yaşındadır, burcu nedir, nerelidir gibi birtakım soruların karşılığını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Cengiz Coşkun Biyografisi


Cengiz Coşkun; 29 Nisan 1982 İstanbul doğumludur. 34 yaşında olan yakışıklı oyuncu boğa burcudur. Annesi ev hanımı ve makine teknisyeni olan babası Bulgaristan göçmenidir.  1kızkardeşi olan Cengiz Coşkun 1.88 boyunda 80 kilo ağırlığındadır. Cengiz Coşkun ortaokul yıllarında basketbola başlayarak Ülkerspor'un seçimlerini kazanmıştır. 7 sene Ülkerspor’da oynayan Cengiz Coşkun; daha sonra Erdemir Ereğlispor’a transfer olarak orada da iki sene oynamıştır.  Balıkesir Devlet Su İşleri Sporda 1 yıl oynayan Cengiz Coşkun; Marmara Üniversitesi Spor Akademisinde antrenörlük bölümünü kazanmasıyla İstanbul'a dövmüştür.

2008 yılında üniversiteden mezun olan Cengiz Coşkun; ayrıca mankenlikte yapmaya başlamıştır.  2002 yılında Best Model da üçüncü olan ve daha sonra Londra'da yapılan dünyanın en yakışıklı erkeği yarışmasında dünya dördüncüsü seçilen ve en iyi foto model ile iyi fizikli manken olarak da unvan alan Cengiz Coşkun İtalya ve Japonya'da ‘’Prada’’ gibi birçok markaya modellik yapmıştır.  Modelliği süresince 2005 yılında ‘’Rüzgârlı Bahçe’’ isimli bir oyunda oyunculuk hayatına başlayan Cengiz Coşkun; Şahika Tekand’dan eğitim alarak workshoplara katılmıştır.

2006 yılında ‘’Candan Öte’’, 2007 yılında ‘’Doktorlar’’ ve 2009 yılında ‘’Hicran Yarası’’ dizilerinde rol alarak,  bu şekilde oyunculuk kariyeri modelinin önüne geçmiş oldu.  Şimdi özel reklam kampanyalarında çalışan Cengiz Coşkun; ‘’Diriliş Ertuğrul’’ dizisi ile tekrar ekranların karşısında olmaya başladı. 2012 yılında ‘’Fetih 1453’’ filminde Şovalye Guistiniani'yi canlandıran Cengiz Coşkun Fatih Sultan Mehmet rolünü ise göz renginin mavi olması nedeniyle kaçırdığını ifade ediyor.

Cengiz Coşkun 2013 yılında Panama da yapılmış olan Acun Ilıca'nın hazırlayarak sunduğu üçüncü sezon Survivor ünlüler ve gönüllüler yarışmasında ünlüler takımında yer almıştır. 94.  gününde elenen Cengiz Coşkun’dan sonra bu yarışmada Hilmi Cem İntepe birinci olmuştur. 

8 Aralık 2014 tarihinde TRT1 ekranlarında başlayan ‘’Diriliş Ertuğrul’’ adlı dizide  canlandırmış olduğu karakteriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Cengiz Coşkun'un yer aldığı diziler ve filmler şunlardır:  Çekmeceler, Diriliş Ertuğrul, Fetih 1453, Hicran Yarası, Doktorlar, Candan Öte, Nehir ve Rüzgarlı Bahçe'dir.

Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-