Ara

Berdan Mardini Boyu, Berdan Mardini Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Berdan Mardini Boyu Kaç?, Berdan Mardini Mardinli Mi?, Berdan Mardini Hangi Köylü?, Berdan Mardini Evli Mi Çocuğu Var Mı?, Berdan Mardini Kimdir, Berdan Mardini Vikipedi, Berdan Mardini Biyografisi, Hayatı, Sevgilisi Kim, Eşi Kim, Nerelidir, Kaç Yaşında, Evli mi, Burcu, Boyu Kaç İşte Detaylar.

Berdan Mardini Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu Nedir?
 
TV8 kanalının sevilerek takip edilen ve izlenen heyecan dolu fenomen yarışması Survivor 2023 yarışması 15 ocak 2023 günü itibari ile yayına başlarken, yarışmacıların isimleri de tek tek belli oldu. Ünlüler grubunun yarışmacılarından olacak ilk yarışmacı ise Berdan Mardini oldu. Bu makalemizde merak edilerek hakkında araştırma yapılan Berdan Mardini’yi yakın markaja alarak sanatçımız hakkında merak edilen detaylı bilgileri aktaracağız sizlere.
 
Adı Soyadı: Berdan Mardini
Asıl Adı: Engin Karademir
Doğum Tarihi: 5 Kasım 1978
Kaç Yaşında: (44 yıl yaşında)
Doğum yeri: Diyarbakır  
Aslen Nereli: Mardin- Yaylabaşı Köyü
Burcu: Akrep
Kilosu: 74 kg
Boyu:  180 cm
Eğitim Durumu: Lise
Eşi Kim: Fatoş Mardini (Yelliler) Eski Eşi
Sevgilisi: Morena Taraku
 
Berdan Mardini Kimdir?
 
Acun Ilıcalının hazırlayıp sunduğu Survivor yarışmasının 2023 sezonu ile 15 ocak tarihi itibari ile yayına başlıyor. Bu sezon diğerlerinden farklı olarak hazırlanan konsepti ile yayınlanacak olan yarışmanın ünlüler grubunda yarışacak olan ilk yarışmacı Berdan Mardini
 
Aslen ailesi tarafından Mardin’in Yaylabaşı köyünden olan 44 yaşındaki Berdan Mardini, 5 Kasım 1978 yılında Diyarbakır'da dünyaya geldi. Asıl adı Engin Karademir olan sanatçı yarışmacı 6 kardeştir. Bir devlet memuru olan babaşı Şerif Mardini’nin mesleğinden dolayı eğitimini değişik illerde sürdürmek zorunda kaldı. İlkokulun ikinci sınıfa kadar Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde okuyan ve ardından babasının tayini sebebi ile ailesiyle birlikte Isparta'nın Gelendost ilçesine taşınan Berdan Mardini İlkokul üçüncü sınıfa Gelendost'ta devam etti. O yıllarda mesleğinin ilk yapı taşlarını oluşturmaya başlayan sanatçı, okulda oynadığı piyes, tiyatro gibi sanat dallarında sesinin güzelliği çevresi tarafından fark edilmeye başlandı.
 
İlkokul 5.sınıfta düzenlenen ilçeler arası şiir yarışmasında üçüncü olduktan sonra ortaokulda üç, lisede iki sene tiyatro oynadı ve yine okulun düzenlemiş olduğu ses yarışmasında ise birinci oldu. Babası emekli olduktan sonra, ailece ablası ve abisinin yaşadığı İstanbul'a yerleşen Berdan Mardini Avcılar Süleyman Nazif Lisesi'nde eğitimine Lise üçüncü sınıftan devam etti. Burada okuduğu bir senelik eğitim hayatında yine okulun düzenlemiş olduğu konser ve sanatsal faaliyetlerde yer aldı.
 
Liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavlarını kazanamayan Mardini iş hayatına atılma kararı alarak babasının tekstil firmasında kardeşleriyle birlikte çalışmaya başladı. Burada iki yıl çalıştıktan sonra firmalarının yakınında bulunan bağlama kursuna kaydını yaptırdı ve orada çok iyi bağlama çalan birine rastladı. Bir gece onunla birlikte Avcılar sahilde bulunan bir bara gidip eğlenirken kendi kendilerine mırıldandığı bir esnada barın sahibi rica etti ve ses düzeniyle okumasını istedi. Orada bir iki türkü okuyunca çok beğenildi ve artık bu barda geceleri sahneye çıkmaya başladı.
 
Kısa bir süre sabahtan akşama kadar tekstil atölyesinde çalışıp akşamları ise ailesinden gizli olarak sahne hayatına atılan Mardini'ye İstanbul'un değişik semtlerinden teklifler gelmeye başladı. Profesyonel olarak müziğe yönelmeye başlamış ve teklifleri değerlendirme kararı almış olan Mardini tekstil hayatına son verip Bakırköy Prestij Bar'dan gelen teklifi doğrultusunda orada çalışmaya başladı. Prestij Bar'da sahne kariyerine adım attıktan sonra, farklı birçok teklifler gelmeye başladı. Sahne kariyerini perçinleştirmek için daha profesyonel düşünen Berdan Mardini nota ve solfej dersleri alarak kendisini bu anlamda geliştirmeye başladı.
 
Konservatuar sınavlarına giren fakat başarısız olan Berdan Mardini, birkaç yıl Bakırköy'de sahne aldıktan sonra profesyonel anlamda ilk albümünü 2000 yılının kasım ayında piyasaya çıkardı. Ancak Canan Prodüksiyon tarafından yapılan albüm,  yaşanan bir takım aksilikler sebebiyle piyasaya sürülememiştir.  Ancak 2002 yılında istediği albümü yapmış ve severlerinin beğenisine sunarak müzik kariyerine sağlam bir şekilde adım atmıştır.
 
Sanatçı Berdan Mardini, 13 Ocak 2010 yılında Paris’te tanıştığı Fatoş Mardini ile evlenmiş bu evlilikten Miran adında bir oğlu ve Ezmira adında bir kızı olmak üzere iki evladı olmuştur. Ancak eşinin kendisini aldattığını ifade eden sanatçı 29 Mart 2021 tarihinde eşiyle anlaşmalı olarak boşanmıştır. Son zamanlarda ise Sırp sevgilisi Morena Taraku ile birlikte olduğu bilinmektedir.
 
Berdan Mardini son zamanlardaki fit görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekerken Berdan Mardini 1.80 metre boyunda ve 74 kilo ağırlığında olduğu ve burcunun da Akrep olduğu belirtilmiştir.
 
 
Berdan Mardini Mardinli Mi?
Ailesi tarafından Aslen Mardin Yaylabaşı köyündendir.
 
Berdan Mardini Hangi Köylü?
Berdan Mardini Mardinin Yaylabaşı köyündendir.
 
Berdan Mardini Kaç Yaşında?
5 Kasım 1978 yılında dünyaya gelen Berdan Mardini 44 yaşındadır.
 
Berdan Mardini Ne İş Yapıyor?
Berdan Mardini’nin mesleği oyunculuk ve ses sanatçısıdır.
 
Berdan Mardini babası kimdir?
Oyuncu ve ses sanatçısı olan Berdan Mardini’nin babası Şerif Mardini’dir
 
Berdan Mardini Eşi Kaç Yaşında?
Berdan Mardiniden boşanan eski eşi Fatoş Yelliler 5 Kasım 1978 Diyarbakır'da dünyaya gelmiş ve 43 yaşındadır.
 
Berdan Mardini Evli Mi Çocuğu Var Mı?
Sanatçı Berdan Mardini, 13 Ocak 2010 yılında Paris’te tanıştığı Fatoş Mardini ile evlendi. Bu evliliklerinden Miran isminde bir oğlu ve Ezmira isminde bir de kızı vardır. Ancak anlaşamadıklarından dolayı 29 Mart 2021 tarihinde anlaşmalı olarak birbirilerinden boşanmışlardır.
 
Berdan Mardini Nereli?
Berdan Mardini aslen ailesi tarafından Mardinli olsa da doğum yeri Diyarbakır’dır.
 
Berdan Mardini Nasıl Ünlü Oldu?
Liseyi bitirdikten sonra girmiş olduğu Üniversite sınavlarını kazanamayan Berdan Mardini, babasının açtığı tekstil atölyesinde 2 yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda çalışmasının ardından bağlama kursuna başlamış ve tesadüf eseri bir eğlence mekanında şarkı söylemesinin ardından müzik dünyasına adım atmıştır.
 
Berdan Mardini’nin Gerçek İsmi Ne?
Sahne adıyla Berdan Mardini olarak tanıdığımız sanatçının asıl adı Engin Karademir'dir
 
Berdan Mardini Ne Fabrikası Var?
Oyuncu ve sanatçı olarak tanıdığımız Berdan mardini memleketi olan Mardin'de gül ve lavanta yağı fabrikası kurarak ticarete de adım atmıştır.
 
Berdan Mardini Menajeri Kim?
Berdan Mardini’ye sanat hayatında menejerlik yapan kişi Ceylan Kartalsunadır.
 
Berdan Mardini Aldatildi mi?
Türkücü Berdan Mardini, katıldığı bir Tv programında boşandığı eşi Fatoş Yelliler'in yıllarca aldatıldığını belirterek "10 yıllık evlilik hayatının 9 yılında aldatıldığını ve bu durumu çocuklarının her şeyi bildiğini’ dile getirdi.
 
Berdan Mardini Gül Fabrikası Nerede?
Şarkıcı Berdan Mardini ve amcası Karademir tarafından Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteği ile memleketi olan Mardin’in merkez ilçesi olan Artuklu ilçesinin Yaylabaşı Mahallesi'nde kurmuş ve günlük 10 ton kapasiteli lavanta ve gül yağı ve gül suyu fabrikası ile halka hizmet vermektedir.
 
Berdan Mardini Şu An Evli Mi?
2010 yılında Paris'te tanışıp evlendiği Fatoş Yelliler ‘den olaylı bir şekilde boşanan sanatçı Berdan Mardini’ hayatında şimdilerde sevgilisi Morena Taraku bulunmaktadır.
 
Berdan Mardini Burnu Estetik Mi?
Bir zamanlar oldukça popüler olan şarkıcısı Berdan Mardini de burun estetiği geçiren ünlüler arasında yer almaktadır.
  
Berdan Mardini Kürt mü?
İsminden anlaşıldığı sanatçı Berdan Mardini, aslen Mardinli olup Kürt kökenlidir.
 
Berdan Mardini Survivor 2023 Yarışmasından Kaç Lira Alıyor?
2023 survıvor yarışmasının ilk açıklanan ismi olan Berdan Mardini yarışmada kaldığı süre boyunca haftalık olarak 180 bin TL alacağı öğrenildi.


Survivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80