Ara

Adem Kılıççı Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Adem Kılıççı Kimdir? Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022 All Star ile yeniden gündeme gelen Adem Kılıççı’nın hayatı çok merak ediliyor. Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak 3. defa yer alan Adem Kılıçcı Kimdir?

Adem Kılıçcı Kimdir?

 
Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022 All Star ile yeniden gündeme gelen Adem Kılıççı’nın hayatı çok merak ediliyor. Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak 3. defa yer alan Adem Kılıçcı Kimdir?  
 
Adı Soyadı: Adem Kılıçcı
Doğum Tarihi:05.03.1986 (36 yaşında )
Doğum Yeri: Ağrı
Nereli: Ağrı
Burcu: Balık
Kilosu: 75 kg
Boyu: 1.85 m
Göz Rengi: Kahve rengi
Saç Rengi: Koyu kahve rengi
Eğitim Durumu: Erzurum Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünden mezun
Evlimi: Bekâr
Eşi: Yok
Sevgilisi: Zubejda Buba Beckovic
Meslek: Spor öğretmeni,Boksör,Oyuncu
Instagram Hesabı: @adem_kilicci
Twitter Hesabı: @adem_kilicci
Facebook Hesabı: @AdemKilicciOfficial
 

Adem Kılıçcı Biyografisi

 
Geçmiş yıllarda iki kere katıldığı ve başarı kazandığı Survivor'da hırslı, mücadeleci yapısı ve azimli olması ile tanınan Adem Kılıçcı, bu yıl da Survivor'ın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Survivorun geçen dönem yarışmacılarından olan Adem daha önce yer aldığı yarışmaya yeniden katılarak yeni bir şampiyonluğu daha hedefliyor. Hayranları ve takipçileri ise, Adem Kılıçcı'nın kim olduğunu, özel hayatını, hedeflerini ve kariyerini merak ediyor. Peki, Adem Kılıçcı kimdir? Adem Kılıçcı kaç yaşında ve nereli? Adem Kılıçcı hakkında merak edilen tüm detayları buradan bulabilirsiniz.
 
Adem Kılıçcı’nın aile ve eğitim hayatı nasıldır? diye merak eden takipçilerini kısaca bilgilendirelim. 1986 yılında Ağrı'da dünyaya gözlerini açan Adem Kılıçcı'nın Türkiye'ye Kafkasya'dan göç etmiş Karapapaklılar’dan olduğu biliniyor. Annesi ve babası Necati Kılıççı, hala yaşamakta olup Adem'in çocukluktan itibaren almış olduğu eğitimleri, yapmış olduğu çalışmaları her zaman desteklemişlerdir. Ağrı'da yaşayan ailesi Antalya'ya taşınmış ve yaşamlarını burada idame ettirmeye başlamışlardır. Adem Kılıçcı, isimleri Ayşe Kılıççı ve Duygu Kılıççı (Temizkalp) olan iki kız kardeşe, Engin Kılıççı (Beden Eğitimi Öğretmeni) olan bir abiye ve bir de Taner Kılıççı (Antalya Hava Alanında Görevli) olan bir kardeşe sahip beş kardeşin en büyüklerinden ikincisidir.
 
İlk ve ortaokul öğrenimini Ağrı'da tamamlayan Adem Kılıç 1999 - 2000 yıllarında boksa başlamış ve ardından liseyi bitirdikten sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. İlk olarak Kadıköy Gözcübaba İmam Hatip Lisesi’nde beden eğitimi öğretmenliği yapmaya başlayan Adem Kılıççı, boksa ayırmış olduğu fazla zamandan dolayı öğretmenlik yapamadığını, bu sebeple öğrencilerinin de şikayet edip, üzüldüğünü dile getirmiş ve öğretmenlik yapmayı bırakmıştır.
 
Adem Kılıçcı’nın kariyeri nasıldır? diye merak ediyorsanız işte cevabı: 2004 yılında Antalya’da düzenlenen Dünya Boks Şampiyonasında gümüş madalya alan Adem Kılıçcı, 2006 yılına kadar Ankara TSE Takımı adına boks yapmış ve Ankara TSE’de Türkiye Şampiyonu olmuştur. 2006 yılında ise Fenerbahçe’nin kendisini istemesi üzerine İstanbul’a gelerek Fenerbahçe Boks kulübüne üye olmuş ve burada kariyerine devam etmiştir. 2007 yılında Şikago'nun ev sahipliğini yaptığı Dünya Amatör Boks Şampiyonası'nda bronz madalya kazanmış, 2008 yılında gerçekleşen Yaz Olimpiyatları çerçevesinde de 69 kilo kategorisinde mücadele ettiği İngiliz rakibine yenilmiştir.
 
2009 yılında İtalya da düzenlenen Akdeniz Oyunları’na katılmış ve burada sergilemiş olduğu üstün performansından dolayı bu oyunlardan gümüş madalya almayı başarmıştır. Bir gümüş madalyada 2011 yılında Ankara’da düzenlenen Büyükler Avrupa Şampiyonasından almıştır.
 
Adem Kılıçcı 2015 yılında dünya şampiyonluğunu katılmış olduğu Dünya Boks Birliği (AIBA) Profesyonel Boks (APB) müsabakalarında 75 kiloda yarışarak kazanmıştır. Ayrıca bu şampiyonluk ile birlikte Adem Kılıçcı Rio’da düzenlenecek Olimpiyatlara katılma hakkı kazanmış ancak yapılan tetkikler sonucu kanın da spora aykırı ve yasaklı madde bulunmasından dolayı Rio’da ki olimpiyatlara gidememiştir. 2016 yılında düzenlenen unvan koruma maçında, maçı hakem kararıyla Rus rakibi Artem Chebotarev'e kaptırarak kaybetti.
 
Adem Kılıçcı ilk olarak 21 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan Survivor 2017'in kadrosunda yer alarak ünlüler takımında yarışmış ve büyük finale kadar yükselmiş ancak birinciliği kaptırarak ikinci olmuştur. Ardından 10 Şubat 2018 tarihinde “Survivor 2018 All Star” olarak hazırlanan yarışmaya tekrar katılan Adem Kılıçcı 30 Haziran 2018 tarihinde galası Kıbrıs' da yapılan yarışmanın SMS sonuçlarına göre Survivor 2018 All Star’ın şampiyonu oldu. Survivor 2022 All Star yarışına katılımı ile yeniden gündeme gelen Adem Kılıçcı bu yarışmada da çok iddialı olduğunu belirterek parkurlardaki yerini daha bilinçli ve daha hırslı bir şekilde almaya hazırlanıyor.
 
Adem Kılıçcı evlimi bekâr mı? işte cevabı: Hala bekâr olan ve çocuğu bulunmayan Adem Kılıççı’nın özel hayatına baktığımızda ise hiç uzun süreli bir ilişkisi bulunmaması dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak Survivor 2017 de ve 2018 de katıldığı yarışmalarda yarışmacı bayan arkadaşlarıyla yakınlaşmaları sevenleri tarafından her ne kadar yanlış anlaşıldıysa da Kılıçcı sadece arkadaş olduklarını açıklamakla yetindi. Özel hayatı ile ilgili sosyal medyada pek paylaşımda bulunmadığından dolayı özel yaşamında birisinin olup olmadığı konusunda henüz net bir bilgiye sahip değiliz ancak ailesine çok düşkün olan Adem Kılıçcı bunu her fırsatta dile getiriyor ve Ailesiyle zaman geçirmenin kendisi için yaşam sebeplerinden biri olduğunu belirtiyor.Biyografiler

 • Chaby Han Kimdir

  Chaby Han Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Eşi Kim, Boyu ve Kilosu Kaç?   TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı Survivor 2023 yarışmacı kadrosuna dahil olan Chaby

 • Seçkin Piriler Kimdir

  Seçkin Piriler Kimdir, Kaç Yaşında, Evli Mi, Sevgilisi Kim, Boyu ve Kilosu Kaç?   TV8 kanalının sevilerek takip edilen fenomen yarışması Survivor 2023 ünlüler kadrosunda yer alan Seçkin

 • Cansu Tuman Kimdir

  Cansu Tuman Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli mi, Sevgilisi Kim, Boyu ve Kilosu Kaç?   TV8 ekranlarında yayınlanan fenomen olan program Survivor yarışmasının 2023 kadrosunda yarışacak olan

 • Barış Telli Kimdir

  Barış Telli Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Boyu ve Kilosu Kaç?   TV8 kanalının sevilerek takip edilen fenomen yarışması Survivor 2023 yeni sezonda da heyecanla beklenirken yarışmacılar arasında

 • Aysu Keskin Kimdir

  Aysu Keskin Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Boyu ve Kilosu Kaç?   TV8'in sevilen yarışma programı Survivor'un yeni sezon kadrosunun ünlüler takımında yarışacak olan Aysu Keskin fit görüntüsü