Ara

Limonlu Mus Tarifi

Limonlu Mus Tarifi, Limonlu Mus Nasıl Yapılır? Limonlu mus nasıl yapılır tarifi zor değildir. İyi bir sabır ve birazcık vakit ayırma ile güzel bir limonlu mus tarifi hazırlayabilirsiniz.

Limonlu Mus Nasıl Yapılır?


Limon ile yapılabilecek güzel tatlılardan bir tanesi de limonlu mus’dur. Mutfağınıza geçip, akşam için güzel bir tatlı düşünüyorsanız, şimdiden malzemeleri toplamaya başlayabilirsiniz. Limonlu mus nasıl yapılır tarifi zor değildir. İyi bir sabır ve birazcık vakit ayırma ile güzel bir limonlu mus tarifi hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

2 yumurta sarısı
Nane yaprakları
Antep fıstığı
250 gram labne peyniri
Pudra şeker yarım su bardağı
3 yumurta akı
1 limon suyu


Limonlu Mus Yapılışı:


Tencerenin içerisine suyu ekleyin ve kaynatmaya başlayın. Bunun ardından, üzeri kısmına su değmeyen bir şekilde kabı yerleştirmelisiniz. Yumurtalarımızın sarısı ile pudra şekerini kap içerisine yerleştirip miktar ile güzelce çırpmalısınız. Ardından uygun bir kıvamı tutturduğunuzda ise, ocak içerisinden almalısınız. Bu arada labne peynirimiz ile limon suyunu da alıp çırpma işlemimize devam etmemiz gerekiyor. Bir diğer kap içerisinde ise yumurta aklarının her birini beyaz oluncaya kadar çırpmalısınız. Bir diğer yapmanız gereken yol, az önce hazırlamış olduğunuz peynirli karışım içerisine spatula ile ekleme yapmanızdır. Artık musu güzel bir şekilde kuplara yerleştirebilirsiniz. Tabi en güzeli buzdolabına koyulması ve 1 ya da 2 saat kadar bekletilmesidir. Bunu yaptıktan sonra da, file antep fıstığını üzerine ekleyebilirsiniz. Nane yapraklarını da üzerine güzelce yerleştirdikten sonra, kullanıma hazır olacaktır. Bu yöntemlerin her birini yaptıktan sonra, limonlu musu güzel bir şekilde tüketebilir ve beklentilerinizi uygun bir şekilde alabilirsiniz.

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler