Ara

Sumru Yavrucuk Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Sumru Yavrucuk Kaç Yaşında, Sumru Yavrucuk Boyu, Sumru Yavrucuk Nereli, Sumru Yavrucuk Vikipedi, Sumru Yavrucuk Kimdir?, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Sumru Yavrucuk Biyografisi


Adı Soyadı: Sumru Yavrucuk
Doğum Tarihi: 1961
Nereli: Ankara
Burcu: Akrep
Kilosu: 65
Boyu: 1.68
Göz Rengi: Kahverengi  
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Lisans mezunu
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
instagram Hesabı: Kullanmıyor
Twitter Hesabı: https://twitter.com/sumruyavrucuk
Facebook Hesabı: Kullanmıyor

Fox TV ekranlarında içerisinde yayınlanacak olan ve yeni yaz dizilerinden birisi olan No:309 adlı dizinin fragmanları ekranlara geldi. Eğlenceli ve komedi tarzında olan dizide birçok başarılı karakter yer alıyor. Özellikle bunlardan birisi olan uzun yılların tiyatro sinema ve dizi oyuncusu olan Sumru Yavrucuk dizideki karakterin ses Songül Şen olarak yer almaktadır. Başarılı ve uzun yılların tiyatro oyuncusu Sumru Yavrucuk kimdir, kaç yılında doğmuştur, nerelidir, kaç yaşındadır, eğitimi nedir, oynadığı roller, aldığı ödüller nelerdir? gibi bir takım soruların cevabını merak ediyorsanız Sumru Yavrucuk hayatı ve hakkında biyografisinde bulabilirsiniz.

Sumru Yavrucuk Kısaca Hayatı


Sumru Yavrucuk 1961 Ankara doğumludur. Sinema, tiyatro, yönetmen, dizi oyuncusu olarak görev alan Sumru Yavrucuk İstanbul Belediye Konservatuarı şan ve tiyatro bölümünde okumuştur. Daha sonrasında Ankara Devlet Konservatuarı'nda özel statü öğrencisi olarak yer alan Sumru Yavrucuk 55 yaşındadır.

Sumru Yavrucuk’un rol aldığı tiyatro oyunları; Kimsenin ölmediği bir günün ertesiydi, Shirley, Yalnız Kadın, Fay hattı, Bahar noktası, Leenanen’in güzellik kraliçesi, Kadınlardan konuşalım, Abdülcambaz, Olmayan kadın, Macbeth, Altı kişi yazarını arıyor, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Yedi Kocalı Hürmüz, Tohum ve toprak, Amedeus, Toprağı bol olsun, Lisistrata, İlk yıllar, Gılgamış ve Kırmızı pabuçlar.

Sumru Yavrucuk’un oynadığı sinema filmleri; Patroniçe, Tamam mıyız, Sır, Halk düşmanı, İş, Yer çekimli aşklar, Çıplak, Seni seviyorum Rosa ve Yorum yok.

Sumru Yavrucuk’un oynadığı diziler; Acil Aşk aranıyor, No:309, Ağır Roman, Yeni Dünya, Fatmagül'ün Suçu Ne, Sevgili Dünürüm, Bahar Dalları, Yabancı Damat, Mars kapıdan baktırır, Parça pinçik, Bizim otel, Dostlar Pasajı, Tutkular, Ayaşlı ve Kiracıları  ve Önce Canan.

Sumru Yavrucuk aldığı ödüller; 1984 yılında umut veren oyuncu Gılgamış oyunuyla,1985 Barcelona dünya ikinci pandomim Festivali en iyi yönetmen kurban oyunuyla, 1986 Türkiye sağır dilsizler mim Festivali en iyi yönetmen Susuz Yaz filmiyle, 1988 1994-1997 Avni Dilligil en iyi kadın oyuncu ödülü 1991 Altın Portakal Seni seviyorum Rosa rolüyle,1992 altınkoza Seni seviyorum Rosa filmiyle, birinci Afife tiyatro ödülleri 1997 yılında yılın en başarılı müzikal ya da komedi kadın oyuncusu kadınlardan konuşalım oyunuyla, beşinci Afife tiyatro ödülleri 2001 yılında yılın en başarılı kadın oyuncusu Leenenin’in güzellik kraliçesi tiyatro oyunuyla, iletişim fakülteleri zirvedekiler ödülleri 2001 en iyi kadın tiyatro oyuncusu ödülü Leenenin’in güzellik kraliçesi rolüyle, tiyatro eleştirmenleri Birliği ödülleri 2012-2013 yılının en başarılı kadın oyuncusu ödülü kimsenin ölmediği bir günün ertesiydi tiyatro oyunuyla, 17. Afife tiyatro ödülleri 2013 yılın en başarılı kadın oyuncusu kimsenin ölmediği bir günün ertesiydi tiyatro oyunuyla, birinci yeni tiyatro dergisi emek ve başarı ödülleri 2013 yılında yılın kadın oyuncusu ödülü kimsenin ölmediği bir günün ertesiydi tiyatro oyunuyla almıştır.

Fox TV No: 309 Dizi Oyuncuları
Beyti Engin Kimdir
Ceren Taşçı Kimdir
Cihan Ercan Kimdir
Demet Özdemir Kimdir
Fatma Toptaş Kimdir
Furkan Palalı Kimdir
Gökçe Özyol Kimdir
İrem Helvacıoğlu Kimdir
Nurşim Demir Kimdir
Özlem Tokaslan Kimdir
Pelin Uluksar Kimdir
Sevinç Erbulak Kimdir
Suat Sungur Kimdir
Sumru Yavrucuk Kimdir


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: