Ara

Sevinç Erbulak Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Sevinç Erbulak Kaç Yaşında, Sevinç Erbulak Boyu, Sevinç Erbulak Nereli, Sevinç Erbulak Vikipedi, Sevinç Erbulak Kimdir?, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Sevinç Erbulak Biyografisi


Adı Soyadı: Sevinç Erbulak
Doğum Tarihi: 20 Ekim 1975
Nereli: İstanbul
Burcu: Akrep
Kilosu: 65
Boyu: 1.67
Göz Rengi: Kahverengi  
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: İstanbul Şehir Tiyatroları
Sevgilisi: Bilinmiyor
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
instagram Hesabı: Kullanmıyor
Twitter Hesabı: https://twitter.com/serbulak
Facebook Hesabı: Kullanmıyor

Sevinç Erbulak Kimdir?


Sevinç Erbulak 20 Ekim 1975 İstanbul doğumludur. 40 yaşında olan oyuncu terazi burcudur. Sinema dizi ve tiyatro oyunculuğu yapan Sevinç Erbulak Füsun Erbulak ve Altan Erbulak’ın kızıdır. İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu olan Sevinç Erbulak televizyon dizileri ve sinema filmlerinde oynamıştır. Epsilon Yayınları'ndan 2002 yılında Gözünü Kırpma Düşerim adlı kitabı yayınlanan Sevinç Erbulak Avukat Dalin Midyat ile evliliğinden 2006 yılında Zeynep kavin adını vermiş olduğu bir kızı dünyaya getirmiştir.

17. Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde jüri üyeliği yapan Sevinç Erbulak 2013 Taksim Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında Yiğit Sertdemir, Özen Yula ,Cem Uslu ve Mirza Metin’in i yazmış olduğu Gezerken adlı oyunda yer almıştır. Ablası Ayşe Erbulak, Özden özgürdal ve Külegeç ile birlikte Eylül 2014 yılında Erbulak evine kurmuşlardır. Erbulak Evi 2014 yılı Ekim ayından itibaren yazarlık, oyunculuk, çizerlik alanında eğitim vermektedir. Erbulak evinin kurucuları arasında yer alan ve öğretmenlerinden olan Sevinç Erbulak; oyunculuk alanında da yer almaktadır.

Sevinç Erbulak'ın rol aldığı tiyatro oyunları; Bekleme salonu, Katil Çelik, Şark dişçisi, Tarla kuşuydu, Tekrar çal, Sam, İstanbul Efendisi, Kiralık Konak, Yaprak Dökümü, Torun istiyorum, Aşkı Memnu, Haydi Mars'a gidelim, Derya Gülü, Kelebekler özgürdür, İstanbul'un gözleri mahmur ve Sefiller.

Sevinç Erbulak'ın yer aldığı diziler; Süper Baba, kuzenlerim, Babam ve biz, Baba evi, Avrupa Yakası, sonbahar Çat kapı, No: 309 ve Bebek İşi.

Sevinç Erbulak'ın rol aldığı sinema filmleri: Prensesin uykusu, beş vakit ezber, ağaçlar ayakta ölür, Fidan Hanıma ne oldu ve Karışık Kaset.

Sevinç Erbulak Avni Dilligil ödülleri gençlik ödülü en iyi kadın oyuncu ödülünü Kelebekler özgürdür oyunu ile almıştır. 7. AfifeTiyatro ödüllerini 2003 yılında yardımcı rolde yılın en başarılı müzikal ya da komedi kadın oyuncusu olarak Meraki oyunundaki rolüyle almıştır. 13. Afife tiyatro ödülleri 2009 yılında yardımcı rolde yılın en başarılı müzikal ya da komedi kadın oyuncusu ödülünü Tekrar çal Sam ve İstanbul Efendisi adlı oyunlardan almıştır. 9.lions ödülleri yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu Ödülü'nü 2009 yılında Tekrar çal Sam oyunu ile almıştır.43. sinema Yazarları Derneği ödülleri olan Cahide Sonku en iyi kadın oyuncu performansını prensesin Uykusu oyunuyla almıştır.

16. Sadri Alışık Tiyatro ve sinema oyuncuları ödüllerini komedi ya da müzikal dalında yılın en iyi kadın oyuncu ödülünü Prensesin Uykusu oyunu ile 15. Afife tiyatro ödülleri olan yardımcı rolde yılın en başarılı müzikal ya da komedi kadın oyuncu ödülünü 2012 yılında Şark Dişçisi rolüyle almıştır.


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: