Ara

Parviz Abdullayev Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Survivor Parviz Abdullayev Kimdir? Parviz Abdullayev Kaç Yaşında, Parviz Abdullayev Boyu, Parviz Abdullayev Aslen Nereli, Parviz Abdullayev Biyografi, Parviz Abdullayev Nerede Doğdu, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Parviz Abdullayev Kimdir?
 
Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Parviz Abdullayev Kimdir?  
 
 
Adı Soyadı: Parviz Abdullayev  
Doğum Tarihi:  05.01.1986 (34 yaşında)
Doğum Yeri: Azerbaycan
Nereli: Azerbaycan
Burcu: Oğlak  
Kilosu:  
Boyu: 1,76 Cm
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Tarih Fakültesi
Evlimi: Evli 
Eşi:
Sevgilisi:  
Meslek: Kick Boks Sporcusu
Instagram Hesabı: @cobraperviz
Twitter Hesabı: @Cobraperviz 
Facebook Hesabı: 
YouTube: www.youtube.com/user/Fakkush
 
Parviz Abdullayev Kimdir?
 
Uzun soluklu ve her sene yenilenen konseptleri ile beğeni ve heyecan ile izlenen, yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı'nın üstlendiği Survivor 2020 yarışmacıları arasında kick boks şampiyonu Parviz Abdullayev’ de yer alıyor. Survivor 2020 ünlüler kadorusunun yarışmacıları arasında yer alan Parviz Abdullayev'in kim olduğu ise yarışmanın severleri tarafından epey merak konusu oldu. Peki Parviz Abdullayev kimdir? Parviz Abdullayev kaç yaşında? Parviz Abdullayev nereli? Parviz Abdullayev’in mesleği nedir? Parviz Abdullayev ile ilgili merak edilen tüm detayları sizler için araştırdık.
 
05.01.1986 (34 yaşında) yılında dünyaya gelen Parviz Abdullayev Azerbaycan doğumlu ve Azerbaycan asıllıdır. Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Tarih Fakültesi bölümünden 2007 yılında mezun olmuştur. Ülkesinden ki sporseverler tarafından en çok sevilen sporcular arasında yer alan Parviz Abdullayev ayrıca ülkenin en ünlü sporcularından da birisidir.
 
Henüz 12 yaşında iken Kung Fu sporu ile ilgilenmeye başlayan başarılı sporcu Parviz Abdullayev, zamanın ilerlemesi ile birlikte kick Boks ile kariyerini sürdürme kararı almış ve bu spor dalına yönelmiştir. Parviz Abdullayev günümüze kadar toplam 55 müsabakaya çıkmış ve bu müsabakaların 49’unu kazanmış, sadece 6 kez mağlup olmuştur. Kazandığı karşılaşmaların 26’ında ise rakiplerini nakavt etmiştir.
 
Profesyonel Azerbaycan kickboksörü Parviz Abdullayev, profesyonel kickboksta tam 6 kez Dünya Şampiyonluğunu kazanmış, Azerbaycan Spor Ustasını onurlandırmıştır. 2010 yılında Azerbaycan’da yılın ilk 10 sporcusundan biri ilan edilmiş, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından spordaki başarısından dolayı yeni bir daire ile ödüllendirilmiştir.
 
2011 yılından bu yana, “Cobra” kickboks kulübüne liderlik ettiği belirtilen başarılı sporcu, 2013 yılından bu yana ise Olağanüstü Haller Bakanlığı Spor Sağlıklı Merkezin’e katkılarını sürdürmektedir. Gabala Spor Kulübü’nü temsil etmektedir.
 
Kick Boks şampiyonu Parviz Abdullayev evli ve 2 oğlu vardır, oğlu Yusif’i de henüz küçük yaşta olmasına rağmen boks sporu üzerine yetiştirildiği belirtilmektedir.
Cobra Perviz lakabı ile tanınan Azerbaycanlı ünlü kick boks ustası ülkemize ise Survivor 2020 yarışması için gelmiş ve ilgi odağı olmuştur. Acun Medyanın sahibi Acun Ilıcalı tarafından hazırlanıp sunulan, TV8 kanalında 16 Şubat Pazar günü Survivor 2020 Ünlüler- Gönüllüler yarışmasının Ünlüler kadrosunda yer almaktadır. Bizde kendisine başarılar diliyoruz.

Survivor Ünlüler Takımı
Aycan Yanaç Kimdir
Barış Murat Yağcı Kimdir
Derya Can Göçen Kimdir
Elif Yıldırım Gören Kimdir
Ersin Korkut Kimdir
Mert Öcal Kimdir
Parviz Abdullayev Kimdir
Sercan Yıldırım Kimdir
Şaziye İvegin Üner Kimdir
Tuğba Melis Türk Kimdir
Uğur Pektaş Kimdir

Survivor Gönüllüler Takımı
Burak Yurdugör Kimdir
Cemal Can Canseven Kimdir
Ceyhun Uzun Kimdir
Evrim Keklik Kimdir
Fatma Günaydın Kimdir
Makbule Karabudak Kimdir
Meryem Kasap Kimdir
Nisa Bölükbaşı Kimdir
Sadık Ardahan Uzkanbaş Kimdir
Tayfun Erdoğan Kimdir
Yasin Obuz Kimdir


Biyografiler

 • Yunus Emre Özden Kimdir

  Yunus Emre Özden Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, yedekler grubundan

 • Seda Aydemir Kimdir

  Seda Aydemir Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı

 • Berkan Karabulut Kimdir

  Berkan Karabulut Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı

 • Elif Gören Kimdir

  Elif Gören Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak

 • Batuhan Karacakaya Kimdir

  Batuhan Karacakaya Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak