Ara

Dursun Ali Erzincanlı Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Dursun Ali Erzincanlı Kimdir? Dursun Ali Erzincanlı Kaç Yaşında, Dursun Ali Erzincanlı Boyu, Dursun Ali Erzincanlı Nereli, Dursun Ali Erzincanlı Biyografi, Dursun Ali Erzincanlı Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Dursun Ali Erzincanlı Kimdir?


Adı Soyadı: Dursun Ali Erzincanlı
Doğum Tarihi:  5 Mayıs 1969
Nereli:  Erzurum
Burcu: Boğa
Kilosu: 85
Boyu:  1.78
Göz Rengi:Siyah
Saç Rengi: Kır Beyaz
Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi
Sevgilisi:  Yok
Evli mi:  Evet
Eşi:  Bilinmiyor
instagram Hesabı: www.instagram.com/erzincanlidursunali
Twitter Hesabı: twitter.com/dalierzincanli
Facebook Hesabı: Yok

Dursun Ali Erzincanlı Kİmdir Hayatı Kısaca


Dursun Ali Erzincanlı 1966 yılında Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Osman ve Meliha Erzincanlı çiftinin oğulları olan Dursun Ali Erzincanlı Adurrahman Şerif Beygu İlköğretim Okulu'nda ilk eğitim hayatına başlamıştır. Erzurum Müftülüğü ve Gürcükapı Camii'nde 3 yıl boyunca Kuranı Kerim ve din dersleri üzerine eğitim alan Dursun Ali Erzincanlı; Lise eğitimini Erzurum İmam Hatip Lisesi'nde tamamlamıştır.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi edebiyat bölümünü kazanarak bu yüzden İstanbul’a ailesi ile taşınan ve eğitimini sürdüren Erzincanlı; 1993 yılına kadar yaklaşık bir yıl boyunca bir film şirketinde Mesut Uçakan ile beraber çalışmıştır. 1993 yılının Temmuz ayı içerisinde Moral FM’de programcılığa başlayan Dursun Ali Erzincanlı yaklaşık olarak 10 yıl boyunca Moral FM’de görev yapmıştır.

Daha sonrasında yaklaşık olarak 3 yıl boyunca Radyo15’de görev yapan Erzincanlı;  haftalık olarak sunmuş olduğu programda pazar günleri 00:45 de yayına başlıyor. Aşk-ı Şeyda isimli olan bu program da son 5 yıldır  Hz. Muhammed'in hayatını ona atfedilen şiirleri ve onun şerefli ve mübarek hayatını şiirsel bir üslupla anlatmak suretiyle bilgi veriyor. Her yıl albüm çıkaran Erzincanlı genellikle Ramazan ayında çıkardığı albümlerini 2000 yılında yazmış olduğu ilk ‘’Naat-ı Şerifi olan şiirleri ‘’Falan Dağlarında Açan Sevgili’’ şiir albümüne dönüştürerek sunmuştur. ‘’En Sevgiliye’’ adı ile başlamış olan bir serinin ilk albümü olan bu seride Hz. Muhammed'in hayatını konu alan şiir albümlerini sekizincisi içinde yer alan ‘’Adın Geçer’’ isimli albümü 2009 yılında çıkarmıştır. Yönetmenliğini Nazif Tunç'un yapmış olduğu ‘’Rabia’’ ve ‘’Veysel Karani’’ filmlerinde başrol oynayan Dursun Ali Erzincanlı evli ve 3 çocuk babasıdır.

Şiir Kitapları:  Gecenin Şiiri, Körpe Tutkular, Sen Yoktun Efendim ve En Sevgiliye şiir kitaplarıdır.

Anlatıları: Delalüil Nur ve Delalüil Hayrat’dır.

Şiir albümü olarak ‘’En Sevgiliye’’ 8 seri olarak yayımlanmıştır. Ayrıca Kınalı Kuzular ve O Geliyor eserleri de yayımlanmıştır.

Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-