Ara

Rüyada Oruç Görmek

Rüyada Oruç Tuttuğunu Görmek, Rüyada oruç nedir, rüyada oruçlu olduğunu görmek, rüyada unutarak orucunu bozduğunu görmek, vaktinde iftar edip orucunu açtığını görmek, ramazan orucunu tuttuğunu görmek, rüyada orucu bozan bir işi işlemek nasıl yorumlanır.

Rüyada Oruç Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada oruçlu olduğunu görmek, bir şey adamaya, rüyada bir şey adamak da, oruç tutmaya yorumlanır. Rüyada oruçlu birisinin iftar ettiğini gören kimse hastalanır veya yolculuğa çıkar. Rüyada unutarak orucunu bozduğunu gören kimse, güzel bir rızkla rızklanır. Rüyada Ramazan ayında oruçlu olduğunu gören kimsenin şüphe ettiği bir husus aydınlığa kavuşur. Eğer cahilse bundan kurtulmanın yollarını bulur. Kadri yüce olur, sevinç ve hayra erişir.

Rüyada hiç bir şeye istinat etmeyerek ve ne için olduğu bilinmeden insanların oruçlu olduklarının görülmesi, kıtlığa ve geçim darlığına yorumlanır. Rüyada kendisinin oruçlu olduğunu gören kimse, hasta ise, şifa bulmasına yorumlanır. Rüyada orucu bozan bir işi işlemek andını bozmaya, sözünde durmamaya, dünya sevgisini ahiret sevgisine tercih etmeye, yemin ve diğer şeylerden kefareti icap ettiren bir iş yapmaya yorumlanır. Rüyada oruçtan sonra iftar etmek, hastanın şifa bulmasına ve birbiri ardınca ferahlık ve sevinçlerin meydana çıkmasına yorumlanır.

Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada oruç tuttuğunu görmek, ibadetinin kabul edildiğine; orucunu Yemek ise, halk arasında kötü bir şöhrete sahip olduğu için bu hallerini düzeltmeye çalışması gereğine delâlet eder. Oruçlu bir kimsenin iftar edip orucunu açtığını görmesi, o kimsenin yaşadığı müddetçe hasta olmamasına veya hasta olan bir kimseye her yönden yardım etmesi gerektiğine işarettir. Rüyada oruç bozmak, bol bir rızk ve bereketli geçimle yorumlanır.

Bazılarına göre; rüyada oruçlu olduğunu görmek, az ve öz söze yorumlanır. Rüyada oruç tutan bir kimse için yapması caiz olmayan bir şeyi yaptığını görmek, dinde noksanlığa; oruç tutup sonra vaktinde iftar ettiğini görmek, din ve dünyasında hayır ve rızk bulup kendisinden kederin ve sıkıntının uzaklaşmasına.  Vaktinin dışında iftar ettiğini görmek, insanları çekiştireceğine, dedikodu yapacağına, yalan söyleyeceğine ve bazen de hastalık ve yolculuğa delâlet eder.

Bazı yorumculara göre; rüyada oruç tuttuğunu görmek sağlığa delâlet eder. Bir yıl boyunca oruç tuttuğunu gören, hacca gider ve tövbe eder. Muharrem ayının onuncu aşure günü oruçlu olduğunu gören, keder ve sıkıntıdan kurtulur.

Ramazan ayında olduğunu görmek pahalılığa ve yemek, darlığına, bazen dinde gevşekliğe, kederden uzak bulunmaya, hastalıktan şifaya; bayrama kadar orucunu tuttuğunu görmek, rüya sahibi her hangi bir hususta şüphede ise, şüphesinin ortadan kalkmasına ve imana nail olacağına delâlet eder.

Rüyada oruç, adağa ve adak için tutulan oruca işarettir. Oruçlu bir adamın iftar ettiğini görmek, hasta olmasına veya bir yolculuğa çıkmasına delâlet eder. Rüyada iftar eden, bir Müslüman’ı çekiştirir. Oruçlu iken unutup iftar ettiğini gören, bol ve helal rızk bulur. Rüyada oruç tuttuğunu görmek, tövbeye, yeminden kefarete, hacca, erkek evladı olacağına işarettir.

Ramazan ayında 30 gün oruç tuttuğunu gören, şüpheli olan bir şeyin hakikatini anlar, okuyup yazması yoksa Kur’an-ı Kerim’i okumaya başlar, işi ve ünü büyür, hayır ve müjdeye nail olur. Kendisini Ramazan’da herkesle birlikte oruçlu gören, hakiki bir Müslüman’dır. Bu rüyayı gören sıkıntıda ise, Allah (C.C) onu bu sıkıntıdan korur. Hasta ise iyileşir. Dininde ihmal edici bir kimse ise hidayete erişir. Borçlu ise borcunu öder. Kefaret veya geçmiş ramazanların kazası için oruç tuttuğunu gören, hasta olur ve Allah-ü Teala’ya tövbe eder.

Ramazan orucunu tuttuğunu gören o yıl hasta olmaz. Alah’ın (C.C) rızası için olmayıp yalan ve gösteriş için oruç tuttuğunu gören, istediğini elde edemez. Farz mıdır, nafile midir, bilmeden oruç tuttuğunu görenin üzerinde ödenecek bir adak vardır. Bu rüya sahibine susmak icap eder.

Rüya Tabirleri

Yeni Popüler
 • Rüyada Deprem Olduğunu Görmek

  Rüyada Deprem Olduğunu Görmek: Sembollerin Derin Anlamları Rüyalar, bilinçaltımızın derinliklerinden yükselen gizemli mesajlarla dolu bir dünyadır. Bu rüyalar arasında özellikle deprem görmek, birçok kişi için endişe verici

 • Rüyada 100 Lira Görmek

  Rüyada 100 Lira Kağıt Para Görmek Ne Alama Gelir? Rüyalar kişisel anlamlar taşıyabilir ve kişinin hayatındaki olaylar, duygular ve düşüncelerle ilintili olabilir. Rüyalarda görülen nesneler, semboller ve

 • Rüyada Etek Görmek

  Rüyada Etek Görmek Ne Demek Rüyada etek görmek bu rüyayı gören bir erkekse ve bekarsa hayırlı, güzel olacak bir evliliğe yorumlanır. Rüyada uzun etek görmek yapacak olduğunuz evliliğin

 • Rüyada Yüzük Kaşı Görmek

  Rüyada Yüzük Kaşı Görmek Yüzüğünün taşının düştüğünü gören kimsenin çocuğu ölür yahut malından bir şeyi kaybeder. Yüzüğün kırılması, hanımının boşanmasına yorumlanır. Yüzük, bir ev veya bir hayvanı

 • Rüyada Anne Görmek

  Rüyada Anne Görmek, Anlama Geliyor? Rüyada anne görmek kısmetlerinizin artacağına ve hayatınıza bolluk geleceğine işaret eder. Son derece hayırlı bir rüyadır. Rüyada annesini gören kişinin durumu iyi değilse,

Metin Reklamları