Ara

Zeytinyağlı Lahana Sarması Tarifi

Zeytinyağlı Lahana Sarması Tarifi, Zeytinyağlı lahana sarması nasıl yapılır sorusunu yönelten kişilerin tüm cevapları bulacağı bu tarif çok kısa bir süre içerisinde ortaya koyulacaktır.

Zeytinyağlı Lahana Sarması Nasıl Yapılır?


Çay saatlerinin en vazgeçilme öğelerden biri olan zeytinyağlı lahana sarması gerekli ipuçları dikkate alınırsa misafirleri mest edecek bir tarif olarak karşınıza çıkacaktır. Zeytinyağlı lahana sarması tarifi içerisinde en önemli nokta lahanaların düzgün bir biçimde pişirilmesidir. Zeytinyağlı lahana sarması nasıl yapılır sorusunu yönelten kişilerin tüm cevapları bulacağı bu tarif çok kısa bir süre içerisinde ortaya koyulacaktır.

Malzemeler:

1 adet lahana
2 buçuk su bardağı pirinç
Yarım su bardağı zeytinyağı
Maydanoz
Domates
Kuş üzümü ve dolmalık fıstık
Tuz, şeker, karabiber,
2 su bardağı su


Zeytinyağlı Lahana Sarması Yapılışı:


Zeytinyağlı lahana sarması için ilk olarak iç harcını hazırlamaya başlamanız gerekmektedir. Zeytinyağını bir tencereye boşaltmalı ve soğanları bu yağın içerisinde kavurmalısınız. Daha sonrasında ise rendelediğiniz domatesi, baharatları ve kuş üzümünü karışımın içerisine dahil etmelisiniz. En son olarak da yıkanmış pirinçlerinizi harcın bir parçası yapmalısınız. Suyu da ekleyerek pirinçler bu suyu çekinceye kadar beklemeniz pişirmeniz gerekmektedir. Son olarak da harcın içerisine ince bir biçimde dişe gelmeyecek gibi doğranmış olan maydanozları eklemeniz gerekmektedir. Harcınız hazır. Haşladığınız lahanalarınızın sert olan yerlerini bıçak yardımı ile ayıklamaya başlamalısınız. Lahanalarınız hazır olunca sarma işlemine başlamalısınız. Zeytinyağlı lahana sarması tarifi bu şekilde şekillenmektedir. Misafirleriniz için ve büyün ev halkı için güzel bir ziyafet hazırlamak istiyorsanız lahana sarması sofranın onur konuğu olmaya adaydır. 

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler