Ara

Zeytinyağlı Deniz Börülcesi Tarifi

Zeytinyağlı Deniz Börülcesi Tarifi, Zeytinyağlı deniz börülcesi nasıl yapılır merak eden yemek tutkunları bu tarifin içerisinde pratik bir yöntem ile karşılaşacaktır. Kolay gelsin!

Zeytinyağlı Deniz Börülcesi Nasıl Yapılır?


Zeytinyağlı tarif hazırlamak istiyorsanız Zeytinyağlı deniz börülcesi tarifi başlığını değerlendirmeye almalısınız. Zeytinyağlı deniz börülcesi nasıl yapılır sorusunu merak eden yemek tutkunları bu tarifin içerisinde pratik bir yöntem ile karşılaşacaktır. Kolay gelsin!

Malzemeler:

1 kilogram börülce
2 diş sarımsak
1 adet soğan
Büyük boy domates
İki adet küp şeker
Bir bardak su
Yarım çay bardağı zeytinyağı
Tuz ve karabiber


Zeytinyağlı Deniz Börülcesi Yapılışı:


İşleme başlamak için öncelikli olarak börülcelerinizi ayıklamalısınız. Kılçıklı börülceler hem görünüm bakımından hem de lezzet bakımından yemeğin kalitesini düşürecektir. Temizleme işlemini gerçekleştirdikten sonra soğanları küp küp doğramaya başlamalısınız. Zeytinyağı ile soğanları kavurmalı hafif hafif yumuşamaya başladığını hissettiğiniz anda ayıkladığınız börülceleri tencerenin içerisine ilave etmelisiniz. Bunu da gerçekleştirdikten sonra tadını kontrol ederek tuz ve karabiberi de ekleyerek börülcelerin yumuşamasına biraz müsaade etmeniz gerekmektedir. Domatesleri de ince ince doğradıktan sonra bu karışımın üzerine güzelce yaymalı ve suyu da eklemelisiniz. Sarımsaklar soğanlardan ve diğer malzemelerden daha hızlı pişip yanacağı için en son mini minik doğradığınız sarımsakları tencerenin içerisine dahil etmelisiniz. Şeker tabi ki zeytinyağlı deniz börülcesi tarifi kapsamında en büyük öneme sahip olan maddelerden bir tanesidir. Zeytinyağının tadını bir adım daha öne çıkarmak için iki adet küp şekeri de tencerenin içerisine ilave etmelisiniz. Tüm malzemeleri tencereye boşalttıktan sonra bir yemek kaşığı kadar zeytinyağını malzemelerin üzerinde gezdirmelisiniz. Yemeğiniz yaklaşık olarak yarım saat sonra pişmiş olacaktır. Afiyet olsun!

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler