Ara

Zeytinyağlı Bakla Tarifi

Zeytinyağlı Bakla Tarifi, Zeytinyağlı bakla nasıl yapılır diye soran hanımlar yazının devamına dikkatlice göz atmalıdır. Bu tarifin güzel bir sonuç ile tamamlanması için baklaların iyi bir biçimde ayıklanması gerekmektedir.

Zeytinyağlı Bakla Nasıl Yapılır?


Zeytinyağlı tarifler hakkında bilgi sahibi olmak harika sofralar kurmanıza yardımcı olacaktır. Zeytinyağlı bakla tarifi de hanımların mutfakta harikalar yaratmasını sağlayacak başlıklardan bir tanesidir. Zeytinyağlı bakla nasıl yapılır diye soran hanımlar yazının devamına dikkatlice göz atmalıdır.

Malzemeler:

Bir kilo kadar taze bakla
1 adet kuru soğan
Taze soğan (3 demet yeterli olacaktır)
1 çay bardağı zeytinyağı
Dereotu, nane
2 adet kesme şeker
Tuz ve limon suyu


Zeytinyağlı Bakla Yapılışı:


Bu tarifin güzel bir sonuç ile tamamlanması için baklaların iyi bir biçimde ayıklanması gerekmektedir. Kılçıklı bir sebze olması dolayısıyla kılçıkları düzgün ayıklanmamış olan baklalar hiçbir biçimde lezzet kazanmayacak ve yemeği tadan kişileri hüsrana uğratacaktır. Bamyanın daha lezzetli olması için ayıklama işleminin sonrasında tuz ve limon ile harmanlanması gerekmektedir. Baklaları harmanladıktan sonra tencereye yerleştirilmelidir. Üzerlerine nane ve maydanoz gibi lezzet verici noktaların eklenmesi gerekmektedir. Bunun da ardından taze soğanların eklenmesi gerekmektedir. Bütün malzemeleri ekledikten sonra en önemli işlemlerden birini yapmanın sırası gelmiş demektir. Baklaların ve diğer malzemelerin üzerine 2 bardak ılık su ve zeytinyağını eklemelisiniz. Her zeytinyağlı tarifin içerisinde olduğu gibi buna da şekeri eklemeniz gerekmektedir. Şeker ile zeytinyağının ne denli lezzetli sonuçlar ortaya çıkardığı herkes tarafından bilinmektedir. Tabi ki baskın lezzetin şeker olmaması için tuz da eklemeyi ihmal etmemelisiniz. Baklalarınızın tazelik derecesine göre pişme süresi de değişime uğrayabilir. Baklalarınız yumuşayıncaya kadar pişirme işlemine devam etmelisiniz. İşte zeytinyağlı bakla tarifi bu biçimde ortaya koyulmaktadır. Yemeğiniz hazır afiyet olsun!

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler