Ara

Terbiyeli Kereviz Tarifi

Terbiyeli Kereviz Tarifi, Terbiyeli kereviz nasıl yapılır diye merak ediyorsanız öncelikli olarak güzel kereviz seçmeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Gerekli malzemeler aşağıda sıralanmaktadır.

Terbiyeli Kereviz Nasıl Yapılır?


Zeytinyağlı kereviz tarifi özellikle ege bölgesinde hem sevilen hem de çok sağlıklı olan besin maddelerinden bir tanesidir. Hele ki terbiyelenmiş kereviz daha da güzel bir rayihayı içerisinde bulundurmaktadır. Zeytinyağlı kerevizin tadı zaten çok güzel bir derecededir ama bazı kişiler terbiyeli halini çok daha fazla beğenmektedir. Terbiyeli kereviz nasıl yapılır diye merak ediyorsanız öncelikli olarak güzel kereviz seçmeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Gerekli malzemeler aşağıda sıralanmaktadır.

Malzemeler:

Yarım kilo kereviz
Patates (2 adet)
Havuç (2 adet)
Soğan (1 adet)
Sarımsak (2 diş)
Zeytinyağı (Yarım çay bardağı)
Su
Tuz ve karabiber

Terbiyesi için:

1 bardak yoğurt
1 adet limonun suyu
Dolu dolu bir yemek kaşığı un


Terbiyeli Kereviz Yapılışı:


Tencerenin içerisine ince bir biçimde kıyılmış olan sarımsaklarınızı ve soğanlarınızı eklemelisiniz. Bunun ardından zeytinyağı ile hafif bir şekilde kızartmalısınız. Yukarıda belirtilmiş olan bütün sebzeleri tencerenin içerisine atmalısınız. 3 dakika kadar tencerede kavurmalısınız. Bu işlem pişirme sürecini olumlu yönde etkileyecektir. Baharatlarını da tencereye eklemelisiniz ve suyu da ilave etmelisiniz. Bu işlem sırasında düdüklü tencere kullanmanız çok daha tasarruflu bir yöntem olacaktır. Yemeğiniz pişerken siz de bir yandan terbiye kısmını hazırlamaya başlamalısınız. Terbiye için gerekli olan malzemeleri karıştırmalı ve çırpmalısınız. Düdüklü tencereyi açılmaya hazır hale getirdikten sonra terbiye malzemelerini yemeğin içine boşaltmalı ve bir taşım daha kaynatmalısınız. Terbiyeli kereviz tarifi bu adımları takip ederek lezzetli bir biçimde hazırlanabilir. 

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler