Ara

Etimek Tartölet Tarifi

Etimek Tartölet Tarifi, Etimek Tartölet Nasıl Yapılır? Yeterli malzemeler ve anlatım ile etimek tartölet nasıl yapılır sizlere anlattık. Etimek tartölet tarifinde yapmamız gereken ilk şey havanda etimeklerimizi iyice dövmektir.

Etimek Tartölet Nasıl Yapılır?


Hafif ve çokça sevilen tartölet tariflerinde birisi de etimek tartölet tarifidir. Yeterli malzemeler ve anlatım ile etimek tartölet nasıl yapılır sizlere anlattık.

Malzemeler:

9 tane etimek
2 yumurta
4 sap dereotu
2 yemek kaşığı soğuk su
1 tane küçük kabak
100 gr diyet labne
2 yemek kaşığı kepekli un
4 tane çeri domates
Yarım kırmızı soğan

Etimek Tartölet Yapılışı:


Etimek tartölet tarifinde yapmamız gereken ilk şey havanda etimeklerimizi iyice dövmektir. Bu dövdüğümüz etimekleri bir kaba alıp yumurta, un, margarin ve su ile belirtilen miktarlarda karıştırırız. Elimizde kaç adet tartölet kabı var ise malzemeleri ona göre bölüp paylaştırırız. Ardından bu kapları çok az miktarda yağlayıp hazırlamış olduğumuz karışımı içerisine yerleştiririz. Önceden ısıtmış olduğumuz 200 derecedeki fırının içerisine bu kapları koyup tartöletlerin pişmesini bekleriz. Bu işlem yaklaşık 15 dakika sürer. Tartöletler kızarmış haldeyken fırından çıkarırız. Daha sonra başka bir kap içerisinde dereotunu ince bir şekilde kıyıp yanına kırmızı soğan ve 100 gr labneyi de ekleyerek karıştırırız. Bu karışımı ise kaç adet tartöletimiz varsa pay edip içlerine yerleştiririz. En son işlem olarak da yine tartöletlerimize pay ettiğimiz şekilde çeri domateslerimizi ve halka şeklinde doğranmış kabağımızı üzerine koyarız. Bu son hali ile de tartöletimizi tekrardan fırına veririz ve yaklaşık 15 dakika boyunca pişirip servis ederiz.

Turtalar - Tartlar - Paylar

Yeni Tarifler Popüler Tarifler