Ara

Baharatlı Tavuk Çöp Şiş Tarifi

Baharatlı Tavuk Çöp Şiş Tarifi, Baharatlı Tavuk Çöp Şiş Nasıl Yapılır? Tavuk şişin yanında tere yağda kızartılmış patates mükemmel olacaktır. Baharatlı tavuk çöp şiş nasıl yapılır öğrenmek isterseniz aşağıdaki tarifi inceleyebilirsiniz.

Baharatlı Tavuk Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

 
Yemek tarifi yapılacak olursa yemek tariflerinin son yıllarda tavuk üzerine yoğunlaştığı görülebilir. Özellikle tavuk ve dana etini fırında veya da mangalda pişirmek istediğinizde sos yaparak bu eti bir süre dinlendirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde tavuk eti daha lezzetli hale gelecektir. Hakikaten de baharatı iyi ayarlanırsa ve kıvamında pişirilirse tavuk etinin lezzeti mükemmel olmaktadır. Baharatlı çöp şiş yaptığınızda bunun yanına mutlaka garnitür olarak tereyağlı patates de yaparsanız daha çeşitli bir sofra düzenleyebilirsiniz. Tavuk ile patates birbirini tamamlayan yiyeceklerdir. Tavuk şişin yanında tere yağda kızartılmış patates mükemmel olacaktır. Baharatlı tavuk çöp şiş nasıl yapılır öğrenmek isterseniz aşağıdaki tarifi inceleyebilirsiniz.
 
Malzemeler:
 
2 Adet tavuk bonfile
1 Tatlı kaşığı toz kırmızıbiber
Tuz
Karabiber

Sosu İçin:

1 Su bardağı yoğurt
3 Çorba kaşığı köri
Kızartmak için sıvıyağ
Karışımın bekletilme süresi bir saattir.
 

Baharatlı Tavuk Çöp Şiş Yapılışı:

 
Baharatlı tavuk çöp şiş tarifi ile yapımına başlanacaksa önce tavuk bonfileler kuşbaşı olarak doğrayınız. Karabiber, tuz, kırmızıbiber ilave edilip karıştırınız. Sos haline gelen bu karışımı bir saat bekletmeniz gerekmektedir. Etleri küçük çöp şişlere seyrek olarak geçiriniz. Yoğurdu ve köriyi koyup karıştırınız. Şişlere geçirdiğiniz tavuğu bu karışıma buladıktan sonra buzdolabında bir saat kadar bekletiniz. Baharatlı tavuk çöp şiş tarifine göre buzdolabından çıkardığınız tavuk şişleri kızgın yağda pembeleşene kadar kızartın. Sıcak olarak servis yapınız.

Tavuk Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler