Ara

Beyaz Bülbül Tatlısı Tarifi

Beyaz Bülbül Tatlısı Tarifi, Beyaz Bülbül Tatlısı Nasıl Yapılır? Şerbet dökülürken tatlı mı sıcak, şerbet mi soğuk olacaktır bu çok önemlidir. Beyaz bülbül tatlısı nasıl yapılır öğrenilirken buna dikkat etmek gerekir.

Beyaz Bülbül Tatlısı Nasıl Yapılır?


Tatlı tarifi yapılırken dikkat edilmesi gereken tatlı kadar şerbeti de önemlidir. Şerbet dökülürken tatlı mı sıcak, şerbet mi soğuk olacaktır bu çok önemlidir. Beyaz bülbül tatlısı nasıl yapılır öğrenilirken buna dikkat etmek gerekir. Tarif ise aşağıdadır.

Malzemeler:

3 adet yufka 
1,5 su bardağı dövülmüş badem 
2 çorba kaşığı tozşeker 
1 adet yumurtanın akı 
Bir tutam toz karanfil 
1 tatlı kaşığı tarçın 
125 gram margarin 

Şerbeti için:

3 su bardağı tozşeker 
3 su bardağı su 
Yarım limonun suyu 

Süslemek için:

Gülsuyu 
Hindistancevizi
Toz antepfıstığı


Beyaz Bülbül Tatlısı Yapılışı:


Beyaz bülbül tatlısı tarifi yapılırken öncelikle şerbeti hazırlamak gerekir. Tozşeker ile su kaynatılarak şerbet hazırlanır. İçine limon suyu ekleyerek bir iki taşım olarak biraz daha kaynatılır ve şerbet soğuması için bırakılır. Bundan sonra yufkalar düz bir zemine serilir ve önce dörde ve daha sonra da sekiz eşit parçaya bölünür. Bir kâsede dövülmüş olan badem, tozşeker ile yumurta akı karıştırılır. Bir tutam karanfil ve 1 tatlı kaşığı tarçın eklenir. Bu harç eşit parçalara bölünmüş olan yufkaların geniş kısmına eşit şekilde konulur. Yufkalar rulo haline gelecek şekilde sarılır ve daha sonra bunlar gül şeklini alacak şekilde yuvarlanır. Bu işlem tamamlandıktan sonra gül şeklini alan yufkalar yağlanmış olan fırın tepsisine dizilir. Bunların üzerine eritilen margarin sürülerek 200 derece önceden ısıtılmış fırında 25 dakika pişirilir ve fırından çıkarıldıktan sonra alüminyum folyo ile tepsinin üzeri kapatılır. Beyaz bülbül tatlısı tarifi ile yapılan tatlıya sıcak iken şerbet üzerine gezdirerek dökülür. Gül haline gelen tatlıların ortasına gülsuyu dökülür ve Hindistan cevizi ve toz halinde Antep fıstığı ile süslenir. Artık tatlı servis edilecek hale gelmiştir. Tatlı tabaklarına konularak servis yapılır.

Tatlı Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler