Ara

Sos Şarkutier Tarifi

Sos Şarkutier Tarifi, Sos şarkutier nasıl yapılır, malzemeleri nasıl kullanabiliriz, bu konuda açıklamaları yapalım ve sosumuzu hazırlayalım.

Sos Şarkutier Nasıl Yapılır?


Şarkutier tarifinde malzemelerin miktarı önemlidir. Sos şarkutieri yapmak oldukça kolaydır. Bu durumda sadece bazı açıklamaları ve püf noktaları takip etmeniz sosunuzun tam kıvamında olmasını sağlayacaktır. Sos şarkutier nasıl yapılır, malzemeleri nasıl kullanabiliriz, bu konuda açıklamaları yapalım ve sosumuzu hazırlayalım.
 
Malzemeler:
 
8 adet kornişon
1 kaşık tereyağı
2 kahve fincanı sirke
1 kahve kaşığı toz hardal
 

Sos Şarkutier Yapılışı:


Sos şarkutier tarifinde öncelikle kornişonları uzunlamasına dilimleyelim. Sonra bunları ince kibritler gibi doğrayalım. Bir kap alalım ve bunun içine tereyağını koyup, kornişon ve hardalı ekleyelim. Orta ateşte bu karışımı soteleyelim. Ardından sirke ekleyip kaynatalım. Sirke tamamen yok oluncaya kadar ateşte bırakalım ve sonra ateşten alalım.
 
Sos şarkutier tarifini tamamladıktan sonra, ateşten alıp muhafaza edebilirsiniz. sosumuz hazır olduğu için istediğiniz zaman istediğiniz şekilde sosumuzu kullanıma sunabilirsiniz. Sosu yaptıktan sonra bunu nasıl sunacağınızı bilmeniz gerekir. Sosları nelerin yanında vereceğinizi bilmelisiniz. Bu durumda yapmanız gereken sadece sosları güzel bir cam kavanoz içinde saklamak. Belirli bir süre boyunca sosları saklayabilir ve istediğiniz zaman sunuma hazır duruma getirebilirsiniz. Bu sosu yapmak kolay olduğu için her zaman taze taze yapma şansınız da vardır. Küçük soslukları sunumda kullanabilir ve bazı küçük eklemeler de yapabilirsiniz. Tarife eklediğiniz şeyler, daha farklı bir tat elde etmenizi sağlayabilir. Küçük dokunuşların böyle bir özelliği vardır.

Sos Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler