Ara

Limonlu Terbiye Tarifi

Limonlu Terbiye Tarifi, Limonlu terbiye nasıl yapılır, bunu size kısaca anlatalım. Zaten terbiye yapmak oldukça kolaydır ve çok kısa zamanınızı alır.

Limonlu Terbiye Tarifi, Nasıl Yapılır?


Terbiye tarifi kullandığınız yere ve malzemeye göre farklı farklı olabilir.  Limonlu terbiye en çok tercih edilen terbiye türleri arasında bulunmaktadır. Özellikle çorba yapımında terbiye kullanılır. İlk etapta terbiye yapmak zor bir şey gibi gelse de, aslında dakikalar içinde çorbanızı terbiyeleyecek malzemeyi hazırlayabilirsiniz. Limonlu terbiye nasıl yapılır, bunu size kısaca anlatalım. Zaten terbiye yapmak oldukça kolaydır ve çok kısa zamanınızı alır. Bu nedenle fazla uğraşmadan çorbalarınıza daha farklı bir tat katacak olan terbiyenizi hazırlayabilirsiniz.
 

Limonlu Terbiye Tarifi Malzemeler:

 
  • 1 limon suyu
  • 1 yumurta sarısı
 

Limonlu Terbiye Tarifi Yapılışı:
 

  1. Limonlu terbiye tarifi için cam bir kap alabiliriz.
  2. Bunun içine yumurta sarısı ve limonu koyalım.
  3. Bunu güzelce çırpalım.
  4. Çırparken karışımın içinde çekirdek olmamasına özen gösterelim.
  5. Limonlu terbiye tarifi bu kadar basit.
  6. Ardından çorbaya yavaş yavaş bu terbiyeyi ekleyelim.
 
Limonlu terbiye tarifi kolay olduğu ve fazla zamanınızı almadığı için ne zaman isterseniz anında bunu yapabilirsiniz. Dolayısıyla herhangi bir yerde ya da dolapta önceden hazırlayıp tutmanıza gerek kalmaz. Lazım oldukça bu terbiyeyi yapabilirsiniz. Çorbalar için vazgeçilmez olan bu terbiye sayesinde çok daha lezzetli çorbalar hazırlayabilir ve konuklarınıza da ikram edebilirsiniz. Özel zamanlarınızda çorbalarınızı terbiyelenmiş olarak konuklarınıza ikram edebilirsiniz. Damak zevkinize göre çorbalarınıza terbiye dışında bazı küçük eklemeler yapabilirsiniz. Böylece tariflerin dışında daha farklı ve lezzetli çorbalar ikram edebilirsiniz.

Sos Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler