Ara

Sos Krem Tarifi

Sos Krem Tarifi, Sos krem nasıl yapılır, detaylar neler, bu konuda malzemeleri belirtelim ve sonrasında sunumu hazırlayalım.

Sos Krem Nasıl Yapılır?


Krem tarifi ile ve soslar konusunda bol seçenek vardır. Sos krem de bunlar arasında yer alır. İstediğiniz zaman bu sosu yapabilir ve misafirleriniz ile de paylaşabilirsiniz. Sos krem nasıl yapılır, detaylar neler, bu konuda malzemeleri belirtelim ve sonrasında sunumu hazırlayalım.
 
Malzemeler:
 
2 adet iri soğan / piyaz olarak kesilecek
250 gram beyaz şarap
2 kahve fincanı rafine yağı
1 çay kaşığı kırmızı biber
3,5 kahve fincanı kaynar süt / 250 gr
500 gram beşamel
500 gram fon döv o / demi glase diğer adı ile
1 adet çuşka biber / ince kıyılacak
 

Sos Krem Yapılışı:


Sos krem tarifinde öncelikle bir tencere alalım ve yağı buraya koyup kızdıralım. Sonra bu yağa ince kıyılmış biberleri ve soğanları ekleyelim. Şarabı da ekleyerek bu karışımda şarap tamamen kaybolana kadar kaynatalım. Ardından sosları ekleyelim ve karıştırarak kaynatalım. En son buna sütü ilave edelim. Beş dakika kaynatıp sürdükten sonra benmaride ağzı kapalı olarak saklayalım. Böylece istediğimiz zaman sosumuzu kullanabiliriz. Sosumuz kullanıma hazır.
 
Sos krem tarifini tam olarak uyguladıktan sonra, sosu kullanmak ve servis etmek tamamen size kalmıştır. Bu noktada, kendi hayal gücünüzü de kullanabilir ve duruma göre küçük eklemeler yapabilirsiniz. Böylece soslarınız daha hareketli olur. Göze ve damağa hitap edince misafirleriniz de bu durumdan hoşnut kalır.

Sos Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler