Ara

Fıstıklı Muhallebi Tarifi

Fıstıklı Muhallebi Tarifi, Fıstıklı Muhallebi Nasıl Yapılır? Fıstıklı muhallebi nasıl yapılır diye merak edenler için, alt bölümlerde tarifi ve yapılışını bulabilirler. Fıstıklı muhallebi, damaklarımıza hitap eden bir lezzettir.

Fıstıklı Muhallebi Nasıl Yapılır?


Muhallebi çeşitlerinden bir tanesi olan fıstıklı muhallebi, damaklarımıza hitap eden bir lezzettir. Tabi öncelik olarak fıstıklı muhallebi nasıl yapılır diye merak edenler için, alt bölümlerde tarifi ve yapılışını bulabilirler. Mutfak becerilerinize bir yenisini daha eklemek ya da tekrar hatırlamak için fıstıklı muhallebi tarifine bakmak istiyorsanız incelemelerinizi yapabilirsiniz.

Malzemeler:

5 su bardağı olacak şekilde süt
1 su bardağı şeker
Pötibör bisküvi 1 paket
¼ margarin ya da tereyağı
1 yemek kaşığı miktarınca portakal kabuğu rendesi
Yer fıstığı 1 su bardağı kadar
Buğday nişastası
1 kaşık su bardağından eksik un


Fıstıklı Muhallebi Yapılışı:


Portakal kabuğunu, vanilyayı, şeker, un, sütü bir arada ocağa alarak karıştırmaya başlıyoruz. Mutlaka düzenli olarak karıştırılması ve topak belirtilerinin de olmaması gerekiyor. Çırpmanın ardından ocak üzerine ılıma belirtilerini almaya başladığınızda margarin ekleyebilirsiniz. Yine kaynama belirtisine kadar karıştırıyoruz ve kaynadıktan sonra ocaktan indirmelisiniz. Mikseri alın ve yine bir çırpma işlemi yapın. Bunun ardından bisküvilerimizi ellerimiz ile ufalamaya başlıyoruz. İsteyenler robot kullanabilir. Bir orta büyüklükte borcam alın ve içerisinde streç film yerleştirerek, her bir bisküviyi güzelce yerleştirin. Ardından fıstıklı muhallebimizi de mikserden tekrar geçirdikten sonra iyice kıvama getirdikten sonra borcamın içerisine yani bisküvilerin üzerine dökmelisiniz. Ezilen yer fıstıklarını da üzerine serpiştirebilirsiniz. Tüm bunları yaparak istenilen sonucu olumlu bir şekilde alabilirsiniz. Soğuması içinde dolaba kaldırabilirsiniz.

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler