Ara

Brokolili Makarna Tarifi

Brokolili Makarna Tarifi, Brokolili Makarna Nasıl Yapılır? Eğer güzel bir tat peşinde iseniz, seçimlerinizi buna göre yaparak, brokolili makarna nasıl yapılır yazısını inceleyebilirsiniz. Yapım zor değildir.

Brokolili Makarna Nasıl Yapılır?


Sebze severler için güzel bir makarna tarifine değineceğiz. Brokolili makarna ve lezzeti de herkesler için ayrı olabileceğini unutulmamalıdır. Eğer güzel bir tat peşinde iseniz, seçimlerinizi buna göre yaparak, brokolili makarna nasıl yapılır yazısını inceleyebilirsiniz. Yapım zor değildir. Tüm malzemeler hazırsa brokoli makarnamızın yapımına başlayabiliriz.

Malzemeler:

300 gram brokoli
Tereyağı
Zeytinyağı
Tavuk suyu
Tuz
3 diş sarımsak
Süt kreması 1 paket
Midye makama 1 paket


Brokolili Makarna Yapılışı:


Brokolili makarna tarifimizin ilk başlangıcı için ilk brokolilerimizden başlamamız daha uygun olacaktır. Bunun içinde her bir brokoliyi saplarından iyice ayırıp, çok ufak parçalar halinde doğramalısınız. Doğrama işlemini uygun bir biçimde yaptıktan sonra, 15 dakika kadar su içerisinde kaynatmanız gerekiyor. 15 dakika geçtiğinde ve sizde kaynadığından emin olduğunuzda, brokolileri süzün ve farklı bir kenara alın. Aynı tenceredeki su ile bu sefer makarnayı haşlamaya başlayın. Böylece brokoliden kalan tatlar, makarnanında içerisine yerleşecektir. Makarna haşlanmaya devam ederken, tava üzerindeki rendelenmiş sarımsakları, zeytinyağı ve tereyağı ile sotelemeniz gerekiyor. Üzerine ise brokolini ve tavuk suyunu eklemelisiniz. Devamında eklemeniz gereken 1 paket kremamız bulunuyor. Böylece tam bir lezzet yakalanmaya başlandı. Brokoliyi ve beraberinde karışımlanan malzemeleri çıkartın ve makarna ile birleştirin. Güzel bir şekilde yayıp yedirdiğinizde, ortaya çok hoş bir lezzet çıkacaktır. Brokolili makarnaya isterseniz acı ya da soğanda ekleyerek, damak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler