Ara

Brokoli ve Filetolu Penne Makarna Tarifi

Brokoli ve Filetolu Penne Makarna Tarifi, Brokoli ve Filetolu Penne Makarna Nasıl Yapılır? Tarifimiz damak lezzetine bir başka dokunmaktadır. Bu nedenle eğer brokoli ve filetolu penne makarna nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, yazımızı okumalısınız.

Brokoli ve Filetolu Penne Makarna Nasıl Yapılır?


Hem sebzenin hem de tavuğun birleşimi olan brokoli ve filetolu penne makarna, damak lezzetine bir başka dokunmaktadır. Farklı bir makarna arayışında olanlar için brokoli ve filetolu penne makarna tarifi, güzel bir lezzet sunmaktadır. Bu nedenle eğer brokoli ve filetolu penne makarna nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, yazımızı okumalısınız.

Malzemeler:

Penne makarna 1 adet
Fileto 4 adet
Sarımsak 1 diş
Karabiber ve tuz
Krema 1 çay bardağı kadar
1 çorba kaşığı tereyağı
500 gram brokoli


Brokoli ve Filetolu Penne Makarna Yapılışı:


Yapım evresine öncelik olarak makarnayı tencereye yerleştirin 10 dakika kadar haşlanmaya bırakmalısınız. Bu sırada da brokoliyi de güzel bir yerde haşlamanız gerekiyor. İkisini de birbirinden ayrı olarak haşlamanız gerekiyor. Sonrasında sarımsağınızı tereyağı üzerinde kavurmaya başlayabilirsiniz. Kavururken içerisinde kremayı dökün ve tuz ile karabiberde ekleyin. Bu karışım üzerine brokoli ile makarnayı bir arada eklemeniz gerekiyor. Burada kadar brokoli ve filetolu penne makarnamızın bir bölümü tamamlanmış oldu. Şimdi ise filetoları kızartma işlemine geçmemiz gerekiyor. Bunun içinde filetoları alın ve eşit bir oranda ayrı bir tavada kızartma işlemine girin. Düzenli bir çizgi hali de kesin. Ardından önceki karışım yaptığınız alana filetolarınızı ekleyin. Üzerine düzenli bir şekilde ekleyerek servis yapabilirsiniz. Farklı süslemeler yapabilir ve duruma göre pul biberde ekleyerek, acılı bir hale getirebilirsiniz. Brokolilerinde uygun bir renge dönene kadar güzelce haşlanmış olmasına da özen göstermelisiniz.

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler