Ara

Bolonez Soslu Spagetti Tarifi

Bolonez Soslu Spagetti Tarifi, Bolonez Soslu Spagetti Nasıl Yapılır? Bolonez soslu spagetti nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, yapımı kolaydır. Pratik bir şekilde lezzetli bir yemeği kendi elleriniz ile yapabilirsiniz.

Bolonez Soslu Spagetti Nasıl Yapılır?


Ağızlara layık çok güzel bir spagetti olan, bolonez soslu spagetti tarifi, pratik bir yemek alışkanlığı için oldukça kolaydır. Her zaman yaparak, güzel bir yemeği sevdikleriniz ile birlikte paylaşabilirsiniz. Bolonez soslu spagetti nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, yapımı kolaydır. Pratik bir şekilde lezzetli bir yemeği kendi elleriniz ile yapabilirsiniz.

Malzemeler:

Havuç 1 adet
150 gram kıyma
1 diş sarımsak
Soğan 1 adet
Sıvı Yağ 2 yemek kaşığı
Domates Salçası 2 yemek kaşığı
Tuz
Karabiber
Kimyon
Toz Biber

Üzeri için:

Rendelenmiş kaşar


Bolonez Soslu Spagetti Yapılışı:


Tenceremizi alıp içerisinde suyumuzu kaynatıyoruz ve kaynayan suyumuzun üzerine ise spagettimizi yerleştirip haşlıyoruz. Haşlama esnasında ise diğer işlemleri yapmalıyız. Bolonez sosu hazırlamak için havucu ve soğanları ufak bir şekilde doğramalı ve yağda güzelce kızartmalıyız. Üzerine de sarımsak doğrayarak, karıştırarak, kavurma işlemimize devam etmeliyiz. Bunların akabinde 150 gramlık kıymamızı eklemeliyiz. Kıymalarda kavrulana ve diğer malzemelerde iyice kavrulana kadar bu işlemlerin her birine devam etmeliyiz. Kavrulma sırasında baharatları ve salçayı da ekleyerek, karıştırmaya devam ediniz. Üzerine 1 su bardağı kadar su ekleyip, uygun bir kıvama erişmesi için ağzını kapatmamız gerekiyor. 10 ile 15 dakika kadar pişmelidir. Bolonez soslu makarnanın son aşamalarında haşlanan spagettiyi çıkarıp, süzgeçte güzelce süsmelisiniz. Tabağa yerleştirdikten sonra sosu, spagettinin üzerine yayabilirsiniz. Kaşarları da üzerine serperek, soslu makarnanızı hazırlayabilirsiniz. 

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler