Ara

Akdeniz Makarnası Tarifi

Akdeniz Makarnası Tarifi, Akdeniz Makarnası Nasıl Yapılır? Akdeniz makarnası nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, zor olmadığını ve güzel bir sos ile bezendiğini de söyleyebiliriz. Böylece çok güzel bir lezzetli makarnayı kendi elleriniz ile pişirebilirsiniz

Akdeniz Makarnası Nasıl Yapılır?


Güzel bir Akdeniz esintisini hissedeceğiniz bir makarna yapmaya başlayabilirsiniz. Akdeniz makarnası nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, zor olmadığını ve güzel bir sos ile bezendiğini de söyleyebiliriz. Böylece çok güzel bir lezzetli makarnayı kendi elleriniz ile pişirebilirsiniz. Her açıdan Akdeniz makarnası tarifi, güzel bir deneyim olacaktır.

Malzemeler:

Makarna İçin:

2 adet domates rendeleri
Yarım paket makarna
Sıvı Yağ ( 2 yemek kaşığı )

Sos İçin:

Yeşil Biber 1 adet,
Kırmızı Biber 1 adet
Domates 2 adet
2 diş sarımsak
3 yemek kaşığı zeytinyağı
Nane ve kekik 1 çay kaşığı
Zeytinyağı ve tuz
5 adet mantar (orta)
Nişasta 1 tatlı kaşığı
Siyah Zeytin(tuzlu tuzsuz fark etmez) 10 adet
Küçük boy 1 adet soğan


Akdeniz Makarnası Hazırlanışı:


Makarnayı güzel bir şekilde haşlayın ve bunun için paketin arka kısmındaki hazırlanış rehberi kullanabilirsiniz. Güzel bir Akdeniz makarnası yapmak için rendelediğiniz domates ile sıvı yağı tava üzerinde kavurduktan sonra makarnanın üzerine güzelce ekleyebilirsiniz. Ardından ise karıştırmaya başlamalısınız. Sos yapımı içinse, sarımsak ile birlikte soğanları ve biberleri ufakça doğramaya başlayın. Her birini zeytinyağda kavurmaya başlamalısınız. Bunun üzerine ise zeytinleri, mantarı ve domatesleri iyi şekilde temizledikten sonra eklemelisiniz. Bunların üzerine ise nişastayı eklemelisiniz. Tüm bunlar pişmeye yakın bir dereceye gelirse o zaman ise nane ve kekiği ekleyiniz. Tuz ilavesi için zeytindeki tuz oranını baz alarak ekleme yapabilirsiniz. En son ise, makarnamıza güzel bir şekilde hazırladığımız sosu ekleyerek, güzel bir Akdeniz makarnasını sevdikleriniz ile tüketebilirsiniz. 

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler