Ara

Meyveli Krep Tarifi

Meyveli Krep Tarifi, Meyveli krep nasıl yapılır öğrenmek isterseniz malzeme ve yapılış bilgileri aşağıda yer almaktadır. Meyveli krep tarifi için krep hamurlarını hazırlamalısınız.

Meyveli Krep Nasıl Yapılır?


Waffle tatlısına benzeyen bu krep tarifi için mevsimlik meyveleri kullanabilirsiniz. Krem şanti ya da çokokrem ile de tatlandırarak sunumuna yapabilirsiniz. Meyveli krep nasıl yapılır öğrenmek isterseniz malzeme ve yapılış bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Malzemeler:

Süt ( 1 su bardağı )
Un ( 1,5 su bardağı )
Kabartma tozu
Toz şeker ( 2 büyük kaşık )
Kakao ( 1 yemek kaşığı )
Yumurta ( 1 tane )
Krem şanti ( 1 paket )
Süt ( 200 mil. )
Kivi, muz, çilek vb.
 

Meyveli Krep Yapılışı:


Meyveli krep tarifi için krep hamurlarını hazırlamalısınız. Burada kreplere kakao katarak daha lezzetli bir tat çıkarabilirsiniz. Süt, un ve şekerin yani sıra kakaoyu da ekleyerek çırpmalısınız. Sıvı olmamasına dikkat ediniz. Akışkan bir kıvama gelene kadar karıştırmaya devam ediniz. Krep tavası üzerinden de bu karışımı birer kepçe olacak şekilde pişirmelisiniz. Tüm bölgesinin eşit olarak pişmesine dikkat ederek işleme devam edin. Önceden hazırlamış olduğunuz kremşantinin de soğuması gerekiyor. Kreplerinde sıcak olmamasını sağlayın. Piştikten sonra bir süre dinlendirilmesi ve soğumaya bırakılması gerekecek. Daha sonra krem şantiyi yaymaya başlayabilirsiniz. Bolca krem şantinin krepin tüm bölümüne yayılmasını sağlayın. İçine de taze meyvelerden parçalar koymalısınız. Meyveli krep tarifi adına son olarak da şeklini belirlemelisiniz. Malzemelerin dökülmemesi ve daha rahat sunum yapılması adına rulo olarak ele alabilirsiniz. Rolunun üzerine de kürdan yardımı ile istediğiniz meyveyi sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde görselliğini de ele almış olursunuz. Krem şantinin daha yoğun olması amacıyla 30 dakika kadar buzdolabında bekletebilirsiniz. Afiyet olsun.

Krep Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler