Ara

Marmelatlı Krep Tarifi

Marmelatlı Krep Tarifi, Marmelatlı Krep Nasıl Yapılır? Marmelatlı krep nasıl yapılır tarifi için bu bilgilere uyarak servisini sağlayabilirsiniz. Önce krep hamurlarını yapmalısınız.

Marmelatlı Krep Nasıl Yapılır?


Bu krep türünün bol şekerli ama hafif tatlılar arasında yer aldığını söylemeliyiz. Pudra şekeri ve çikolata ile de süslenen güzel lezzetlerden birisidir. Krep tarifi için klasik malzemeleri ele alarak içine marmelat hazırlamanız gerekecektir.

Malzemeler:

Süt ( 1 su bardağı )
Un ( 1 büyük bardak )
Vanilya şekeri ( 1 adet )
Yumurta ( 1 adet )
 
Arası İçin:

Marmelat
Çikolata
Pudra Şekeri
 

Marmelatlı Krep Yapılışı:


Marmelatlı krep tarifi adına önce krep hamurlarını yapmalısınız. Krep hamurları için de unu, yumurtayı, sütü ve vanilya şekerini kullanmanız gerekiyor. Tüm bu malzemelerin karıştırılması sırasında mikserden yardım alabilirsiniz. Bu şekilde unun topraksız olarak karışmasını sağlarsınız. Tüm malzemenin tam olarak karıştığından emin olmalısınız. Devamında ise kızgın yağ üzerine pişebilirsiniz. Birkaç damla yağı teflon tavaya damlatmanız yeterli olacaktır. Kepçe hamur karışımını tavaya yayınız. Önce bir yüzüne daha sonra da diğer yüzüne pişirmelisiniz. Yağladığınız için çevirme işlemleri daha kolay olacaktır. Pişen hamurları geniş bir tabağa koyabilirsiniz. Marmelatlı krep tarifi adına kreplerin içerisinde aldığınız marmeladı sürmelisiniz. Burada marmelat yerine çikolataya da yer verilmektedir. Arasına dilediğiniz malzemeyi sürdükten sonra da rulo olarak servis yapabilirsiniz. En üstüne ise pudra şekeri dökebilirsiniz. Bu şekilde daha lezzetli olmasını ve güzel gözükmesini de mümkün kılarsınız. Özellikle kahvaltıda ya da kahvenin yanında hoş bir sunum olacaktır. Çocuklara da sevdirerek yedirebileceğiniz hoş lezzetler arasındadır. Marmelatlı krep nasıl yapılır tarifi için bu bilgilere uyarak servisini sağlayabilirsiniz.

Krep Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler