Ara

Krep Tarifi

Krep Tarifi, Krep nasıl yapılır merak ederseniz malzemeleri istenilen ölçülerde harmanlayarak yapımına göz atabilirsiniz. Burada önemli olan noktalardan birisi de krep hamurunun kıvamıdır.

Krep Nasıl Yapılır?


Klasik kreplerin arasına farklı harçlar yapılarak tatlandırılması söz konusudur. Krep tarifi için kolay ve pratik içerikler ile karşı karşıya kalmanız mümkündür. Krep nasıl yapılır merak ederseniz malzemeleri istenilen ölçülerde harmanlayarak yapımına göz atabilirsiniz.

Malzemeler:

2 tane yumurta
Un ( 2 su bardağı kadar )
Su ve Süt ( 1 su bardağı )
Tuz ( 1 çay kaşığı )
Margarin ya da Sıvı yağ
 

Krep Yapılışı:


Krep tarifi için tüm malzemelerin ele alınması ve karıştırılması gerekiyor. Burada önemli olan noktalardan birisi de krep hamurunun kıvamıdır. Akışkan bir kıvama ulaşması için unu belirlemelisiniz. 2 bardaktan fazla da un alabilmektedir. Ununun yanı sıra süt ve su ile de belirlemelere yer vermelisiniz. Bu karışımları çırparken topakların olmamasına dikkat ediniz. Topak olmaması için el çırpıcısı yerine mikseri tercih edebilirsiniz. Mikser ile daha kısa sürede hamurun ele alınması söz konusudur. Arkasında da yumurtaları eklemelesiniz. Yapılan bu hamurun pişirilmesi de son derece önemlidir. Teflon tava üzerine pişirmeniz daha doğru olacaktır. Nitekim öncelikli olarak tavanın yağlanması gerekiyor. Margarin ya da sıvı yağ kullanarak tavanızı yağlayabilirsiniz. Biraz kızdıktan sonra da hamuru ilave ediniz. Tavanızın ebatına göre hamuru kepçe yardımıyla dökebilirsiniz. Krep tarifi adına her iki tarafında piştiğinden emin olunuz. Yağ ile ele aldığınız için çevirmesi kolay olacaktır. İki yüzünde pişmesi halinde hazır olacaktır. Tuzsuz olması halinde tatlı malzemeler ile sunabilirsiniz. Tuzlu olarak yaparsanız da peynir gibi malzemeleri kullanarak servis yapabilirsiniz.

Krep Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler