Ara

Elmalı Krep Tarifi

Elmalı Krep Tarifi, Elmalı Krep Nasıl Yapılır? Elmalı krep nasıl yapılır öğrendikten sonra her gün hazırlayabilir ve buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Elmalı krep tarifi için önce hamuru yapmalısınız.

Elmalı Krep Nasıl Yapılır?


Bu krep yapımı için elmanın yanı sıra tarçına da yer verildiğini göreceksiniz. Elma ve tarçın birleşimi ile lezzetli ve hoş kokulu tarifler ortaya çıkmaktadır. Krep tarifi ile basit malzemelerden birkaç dakika da güzel tatlar ortaya çıkarmanız söz konusudur.

Malzemeler:

1 tane yumurta
Süt ( 3 bardak )
Tuz ( 1 çay kaşığı kadar )
Toz şeker ( 1 çay kaşığı kadar )
Un ( yarım su bardağı )
Sıvı yağ
 
İçi İçin:
 
5 tane orta boy elma
Toz şeker ( 1 çay bardağı )
Tarçın ( 1 çay kaşığı )
İrili ceviz ( yarım çay bardağı )
 

Elmalı Krep Yapılışı:


Elmalı krep tarifi için önce hamuru yapmalısınız. Hamurdan sonra da dolgu ele alınmakta ve tarif son bulmaktadır. Hamur için yumurtayı kırmalı ve süt eklemelisiniz. Sütün yanı sıra hamur adına tuz ve toz şekeri de ekleyiniz. 2 dakika kadar çırpmanız yeterli olacaktır. Bu karışıma ununuzu eklemeye başlayın. Nitekim bu sırada da çırpmaya devam ediniz. Akışkan bir hamur elde edene kadar un eklemeli ve çırpmalısınız. 1 çay kaşığı kadar yağı tava üzerinde gezdiriniz. Tavanızı kısık ateşte ısıtınız. 1 kepçe kadar hamuru da ısıtılış tavaya dökmelisiniz. Tüm tavaya yaymalı ve eşit şekilde pişmesini sağlamalısınız. Ön tarafının pişirilmesinden sonra arkasını çevirmeli ve her iki tarafını da pişirmelisiniz. Sonrasında da hamuru soğumaya bırakın. Elmaları da bu sıra da doğrayın. Şekeri de katarak tencere içerisinde pişirin. Piştikten sonra üstüne tarçın ve cevizi ilave ediniz. Karıştırdıktan sonra da kreplerin içerisine sürebilirsiniz. Elmalı krep tarifi için son noktada rulolarınızı yapabilirsiniz. Ruloların üzerine de pudra şekeri ekleyerek sunabilirsiniz. Elmalı krep nasıl yapılır öğrendikten sonra her gün hazırlayabilir ve buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Krep Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler