Ara

Kadınbudu Köfte Tarifi

Kadınbudu Köfte Tarifi, Kadınbudu Köfte Nasıl Yapılır? Kadınbudu köfte nasıl yapılır işlemleri için ilk olarak pirinçleri yıkamalısınız. Devamında da su ilave ederek haşlamanız gerekiyor.

Kadınbudu Köfte Nasıl Yapılır?


Kadınbudu köfte tarifi içerisinde pirinç yer almakta ve oldukça lezzetli bir köfte olmaktadır. Köfte tarifi için dış panesi de son derece mühimdir. Uygun malzemeler ile ele alınması halinde de pek çok kişinin hoşuna gidecek lezzetlerden birisidir.

Malzemeler:

Köfte İçin:
 
400 gram kıyma
1 adet soğan
1 tane yumurta
Pirinç ( 1 çay bardağı kadar )
Maydanoz ( 1 tutam )
Tuz ve karabiber
Zeytinyağı ( 1 çorba kaşığı yeterli )
 
Dışı İçin:
 
2 tane yumurta
Un ( 1 kase )
Galeta unu ( 1 kase )
Sıvı yağ
 

Kadınbudu Köfte Yapılışı:


Kadınbudu köfte nasıl yapılır işlemleri için ilk olarak pirinçleri yıkamalısınız. Devamında da su ilave ederek haşlamanız gerekiyor. Haşlandıktan sonra da süzebilir ve soğuması için buzdolabına koyabilirsiniz. 200 gram olarak kıymanızı tencereye koymalısınız. Üzerine de zeytinyağını eklemelisiniz. Bu karşımında yaklaşık 4 dakika kadar kavrulmasını sağlamalısınız. Son olarak da tuz eklemeli ve karıştırmalısınız. Kavurduktan sonra da soğumaya bırakabilirsiniz. Soğanı da bu sırada rendeleyebilirsiniz. Maydanozun da ince olacak şekilde kıyılması gerekmektedir. Kavrulan kıyma ile pirinç bir kaba koyulmalıdır. Üzerine geriye kalan 200 gram çif kıymayı da ilave ediniz. Yumurta, maydanoz ve baharatları da ekleyerek yoğurmalısınız. Tüm malzeme karışana kadar yoğurma işlemine devam edin. Arkasından da yaklaşık olarak 30 dakika dinlendirin. Sonrasında da bu harçtan büyük parçalar alarak şekil verin. Dışı için de yumurta çırpmalı ve unları ayrı kaplara dökmelisiniz. Köfteleri ise una arkasında yumurtaya en son olarak da galeta ununa batırmalısınız. Kadınbudu köfte tarifi için en son da kızgın yağ içerisinde pişirmelisiniz.

Köfte Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler