Ara

Izgara Köfte Tarifi

Izgara Köfte Tarifi, Izgara Köfte Nasıl Yapılır? Izgara köfte nasıl yapılır tarifi için öncelikli olarak önemli noktalara değinmekte fayda vardır. Burada kıymanızın dana ile koyun karışımı olması daha lezzetli olmasını sağlayacaktır.

Izgara Köfte Nasıl Yapılır?


Izgara köfte tarifi kısa sürede tamamlanmasından dolayı sıklıkla hazırlanıyor ve çeşitli yemekler ile sunuluyor. Özellikle çocukların vazgeçilmez yemeklerinden birisidir. Köfte tarifi son derece basit olmakta ve genel olarak patates ile servis edilmektedir.

Malzemeler:

Orta yağlı kıyma ( 600 gram)
Bayat ekmek için ( 1 dilim )
Kuru Soğan ( ufak boy )
1 tane yumurta
1 küçük kaşık kimyon
Tuz - Karabiber
 

Izgara Köfte Yapılışı:


Izgara köfte nasıl yapılır tarifi için öncelikli olarak önemli noktalara değinmekte fayda vardır. Burada kıymanızın dana ile koyun karışımı olması daha lezzetli olmasını sağlayacaktır. Yoğurmanız halinde 2 saate kadar buzdolabında temin etmeniz de daha lezzetli olmasını sağlayacaktır. Bu şekilde köfte dinlenmiş olacak ve daha yumuşak bir kıvama sahip olacaktır. Izgara köfte tarifi için soğanlarınızın rendelenmesi gerekiyor. Bu şekilde kıymanın içine daha rahat karışacaktır. Bayat ekmeği de karışıma katabilirsiniz. Dinlendirmeyecekseniz ardından yumurtayı da ekleyebilirsiniz. Kimyon, tuz ve karabiberi de ilave ederek köfte harcını karıştırabilirsiniz. Bu malzemelerin tam olarak birbirine karışması halinde de şekil vermeye başlayabilirsiniz. Ceviz büyüklüğünde ki köfteleri de kızartmaya başlayabilirsiniz. Köftelere şekil verirken elinizi ıslatabilirsiniz. Ya da yağlı olarak şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Önceden ısıtılmış olan tavada köfteleri kızartabilirsiniz. Önlü arkalı olacak şekilde çevirmeniz ve eşit pişmesini sağlamalısınız. Bu işlemler sonucunda da servis için hazır hale gelecektir. Yanına pirinç pilavı yaparak sunumu yapabilirsiniz. Ya da çocuklar için parmak patates kızartması ile servisleri ele alınabilmektedir.

Köfte Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler