Ara

İnegöl Köftesi Tarifi

İnegöl Köftesi Tarifi, İnegöl Köftesi Nasıl Yapılır? İnegöl köftesi nasıl yapılır denemek istiyorsanız pişirilmesine de dikkat etmelisiniz. Fırında 200 derece olarak maksimum 15 dakika pişirilmesi yeterlidir.

İnegöl Köftesi Nasıl Yapılır?


Sıklıkla tercih edilen bu köfte için bugün herkesin farklı ölçüleri ve malzemeleri bulunuyor. Nitekim geçmişten bugüne popüler olan bu köfte tarifi için klasik malzemeler ve uğraştırmayan işlemler söz konusudur. Kısa sürede yapılması ve misafirlere de sunulması da mümkündür.

Malzemeler:

Dana Kıyma ( 1 kilo )
Galeta unu ( yarım su bardağı kadar )
2 tane kuru soğan
Karbonat ( 2 tatlı kaşığı yeterli )
Limon suyu ( 1 büyük kaşık )
Tuz
 

İnegöl Köftesi Yapılışı:


İnegöl köftesi tarifi için öncelikli olarak geniş bir kaba ihtiyacınız olacaktır. Bu kabın içerisine köftelik ele alınan tüm malzemeleri eklemelisiniz. Önce kıymanızı ve ununuzu yoğurmaya başlayın. İçine tuzu ve su ekleyerek yoğurmaya devam edin. Bu karışımın mutlaka önceden buzdolabında bekletilmesi gerekiyor. Maksimum 24 saat kadar bekletmeniz halinde daha lezzetli köfteler yapabilirsiniz. Karbonat ile limon suyunu da başka bir kap içerisinde karıştırabilirsiniz. Bu karışımın köpürene kadar karıştırılması önemlidir. Köpürmesi halinde de kıymalı harcın içerisine ekleyebilirsiniz. Rendelenen soğanları da suyunu sıkarak harca ekleyebilirsiniz. Tüm malzemelerin sonunda da bir kez daha yoğurmanız gerekiyor. Ceviz boyutunda da ele alarak yuvarlayabilirsiniz. Şekil verdikten sonra da buzdolabında bekletmelisiniz. İnegöl köftesi tarifi adına bekletmeler son derece önemlidir. Yağ koymadan da bu köfteleri kızartabilirsiniz. Fırın içerisinde de pişirerek servis edebilirsiniz. İnegöl köftesi nasıl yapılır denemek istiyorsanız pişirilmesine de dikkat etmelisiniz. Fırında 200 derece olarak maksimum 15 dakika pişirilmesi yeterlidir. Sonrasında da sıcak olarak servisini yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

Köfte Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler