Ara

İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Tarifi, İçli Köfte Nasıl Yapılır? İçli köfte nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu harçları uygun olarak hazırlamalı ve birleştirmelisiniz. Ortaya son derece lezzetli köfte tarifi çıkacaktır.

İçli Köfte Nasıl Yapılır?


İki ayrı harç üzerinden hazırlandığı için zor yemek tarifleri arasında yer almaktadır. Hem dışı hem de içi ayrı ayrı hazırlanmalıdır. Malzemelerinin doğru ölçülerle temin edilmesi halinde ortaya son derece lezzetli köfte tarifi çıkacaktır.

Malzemeler:

Hamur İçin:
 
İnce Köftelik bulgur ( 3 su bardağı )
2 tane yumurta
1 büyük bardak un
Biber ile domates salçası ( yarım yemek kaşığı )
Tuz - Karabiber - Kırmızı pulbiber
 
İçi İçin:
 
500 Gram kıyma
Tereyağı ( 50 gram kadar )
Sıvı yağı ( yarım çay bardağı )
Biber ve domates salçası ( 1 büyük kaşık )
2 tane büyük soğan
İri taneli ceviz ( 1 su bardağı )
Tuz - Karabiber - Kimyon
1 tut am maydanoz
 

İçli Köfte Yapılışı:


İçli köfte tarifi için soğanları ve maydonuzu doğramalısınız. Kıymayı da iyice kavurmalısınız. Bu malzemeler için adına ele alınmaktadır. Tereyağını ve sıvı yağını da ilave ederek pişirmeye devam edin. Soğanları da ekleyerek kavurmaya devam ediniz. Salçalarınızı baharatları ve cevizi de ekleyerek pişirme işlemine devam etmelisiniz. Maydanoz en son aşamada koyulmalıdır. İçin pişmesi halinde buzdolabına koyarak iyice soğumasını bekleyin. Dışı için yanı sıra hamuru adına bulgurun üzerine sıcak su koyarak şişmesini sağlamalısınız. Yumurta, salçalar, un ve tuz ekleyerek de yoğurmaya başlayabilirsiniz. Bu süreçte de ılık su takviyesi yapabilirsiniz. Hamurdan parçalar koparın ve yuvarlayın, Ortasındanda açarak içine kaşıkla hazırladığınız içi koymalısınız. Su ile elinizi ıslatarak bu işlemi daha kolay yapabilirsiniz. Harcı koyduktan sonra kapatmalı ve top haline getirmelisiniz. Kızgın yağda kızartabilir ya da suda haşlayabilirsiniz. İçli köfte tarifi adına son olarak sıcak bir şekilde sunabilirsiniz. İçli köfte nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu harçları uygun olarak hazırlamalı ve birleştirmelisiniz. Afiyet olsun.

Köfte Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler