Ara

Çikolatalı Pudingli Kek Tarifi

Çikolatalı Pudingli Kek Tarifi, Çikolatalı Pudingli Kek Nasıl Yapılır? Bu tarifimizde ise kek tarifleri içerisinde puding ununu karıştırarak yapılan farklı bir lezzet deneyelim istedik. Bakalım çikolatalı pudingli kek nasıl yapılıyormuş?

Çikolatalı Pudingli Kek Nasıl Yapılır?


Puding ve kek ayrı ayrı tüketilebiliyor. Ya da puding pişirilerek kekin üzerine sos şeklinde dökülmüş olabiliyor. Bu lezzetleri farklı şekillerde muhakkak tatmışızdır. Bu tarifimizde ise kek tarifleri içerisinde puding ununu karıştırarak yapılan farklı bir lezzet deneyelim istedik. Çikolatalı pudingli kek tarifi… Bakalım çikolatalı pudingli kek nasıl yapılıyormuş?

Çikolatalı Pudingli Kek Tarifi malzemeleri:

3 adet yumurta
1,5 bardak un
1 bardak şeker
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı yoğurt
1er paket vanilya ve kabartma tozu
1 paket çikolatalı puding (pişirmeden toz halinde )
1 adet muz
Arzuya göre fındık içi

Çikolatalı Pudingli Kek Yapılışı:


Yumurtamızın beyazını farklı bir kap içerisinde iyice köpük olana dek çırpalım. Yumurtanın sarıları içinde ayrı bir kap alalım ve şeker ilave ederek yumurta sarıları ve şekeri iyice çırpalım. Yumurta sarısının olduğu kaba sıvı yağımızı ve yoğurdumuzu da ilave ederek sürekli çırpalım. Kabartma tozu, vanilya ve toz pudingi de ekleyerek karıştıralım. Unumuzu ekleyelim. Hamurumuzu karıştırmayı sürdürelim. Daha sonra yumurta aklarını ilave edelim ve karıştıralım. Muzlarımızı bir kabın içerisinde güzelce ezelim. Bunu da hamurumuza katalım. Kaşıkla ya da düşük devirde çırpıcımızla hafif bir şekilde karıştıralım. Fırınımızı öncesinde 180 derecede ısıtalım. Fırın tepsisini yağladıktan sonra hamurumuzu dökelim. Yaklaşık 20 dakika kadar pişirelim. Kontrol ettikten sonra pişti ise fırından çıkaralım ve soğuyunca servis yapalım. Çikolatalı pudingli kek tarifimizi pişirmiş olduk. Herkesin emeğine sağlık.

Kek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler