Ara

Çikolatalı Cevizli Kek Tarifi

Çikolatalı Cevizli Kek Tarifi, Çikolatalı Cevizli Kek Nasıl Yapılır? Cevizli her türlü tadı severek tüketen kişiler, kek tarifleri arasından sürekli cevizli tarifleri değerlendirirler. Çikolatalı cevizli kek nasıl yapılır denemek isterseniz, okumanızı tavsiye ederim.

Çikolatalı Cevizli Kek Nasıl Yapılır?


Cevizli her türlü tadı severek tüketen kişiler, kek tarifleri arasından sürekli cevizli tarifleri değerlendirirler. Özellikle de içerisinde bol çikolata varsa çikolatalı cevizli kek tarifi tercihiniz olabilir. Çikolatalı cevizli kek nasıl yapılır denemek isterseniz, okumanızı tavsiye ederim.

Malzemeler:

Kabartma Tozu (1 paket),
Yumurta (4 tane),
Vanilya (1 paket),
2 bardak şeker,
Kakao (1 paket orta boy),
Tereyağı (yarım paket),
1 bardak ceviz (iri dövülmüş),
Bitter çikolata (80 gram),
2,5 bardak un,
1 bardak süt.

Üzeri İçin:

Sütlü Çikolata (1 paket).


Çikolatalı Cevizli Kek Yapılışı:


Tereyağı ve çikolatamızı ısıya karşı dayanıklı olan bir kap alıyoruz. Suyla doldurup, içine daha minik bir kabı koyuyoruz. Küçük kabı sos için kullanıp, çikolata ve tereyağını eritiyoruz. Eritirken suyla temasından kaçınıyoruz. Birkaç dakikada bir karıştırıyoruz. Küçük kabı soğuması için biraz bekletiyoruz.
Başka bir kapta yumurta, şeker, süt ve soğuyan çikolatayı çırpıyoruz. Sonra, uygun bir kâse bulup, içinde cevizi, unu, kabartma tozunu çırpıcının yardımı ile güzelce çırpıyoruz. Üzerine vanilyayı ekleyip, kekimizin iç harcına katıyoruz. İyice çırptıktan sonra ise bir kalıp bulup içini güzelce yağlayıp, unluyoruz. Üzerine kabın içindekini döküyoruz. Kalıpları, ısıtılıp, ayarlanmış fırının içine koyuyoruz. Altını ve üstünü iyice pişiriyoruz. Arada gelip kontrol ediyoruz. Pişmiş ise fırınımızdan alıyoruz. Ve kalıplarından dikkatli bir şekilde çıkartıyoruz.
Servis tabağımıza yerleştirip, eritmiş olduğumuz sosumuzu kekin her tarafına gelecek şekilde döküyoruz. Bıçakla eşit şekilde bölüp, servis ediyoruz.
Çikolatalı cevizli kek tarifi sonunda hazır. Emeklerinize sağlık.

Kek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler