Ara

Cevizli Ve Havuçlu Kek Tarifi

Cevizli Ve Havuçlu Kek Tarifi, Cevizli Ve Havuçlu Kek Nasıl Yapılır? Bizde geçmiş günlerimizin tarifini bir kez daha hatırlayalım. Cevizli ve havuçlu kek nasıl yapılır hep birlikte bakalım.

Cevizli Ve Havuçlu Kek Nasıl Yapılır?


Yıllardır hiç bitmeyen bir lezzettir cevizli ve havuçlu kek tarifi, kek tariflerinin içerisinde özellikle çocuklar için en faydalı olanlarından birisidir. Belki de bu sebeple hiç unutulmadı. Bizde geçmiş günlerimizin tarifini bir kez daha hatırlayalım. Cevizli ve havuçlu kek nasıl yapılır hep birlikte bakalım.

Cevizli Ve Havuçlu Kek Malzemeleri:

3 tane yumurta
1 bardak un
1 bardak şeker
1 su bardağı havuç rendesi
Yarım çorba kaşığı tarçın
Yarım su bardağı ceviz içi
Yarım su bardağı damla çikolata
1 paket kabartma tozu

Kreması İçin:

3 yemek kaşığı pudra şekeri
4 yemek kaşığı krema
150 gr kadar labne peynir


Cevizli Havuçlu Kek Yapılışı:


Fırınımızı 180 derece de ısıtarak işlemimize başlayalım. Çırpma kabımızı alarak içerisine yumurtalarımızı kıralım. Şekeri de ilave ettikten sonra şeker iyice eriyip de köpük köpük oluncaya dek çırpmaya devam edelim. Başka bir kabımızda unumuzu, kabartma tozumuzu ve tarçınımızı karıştırarak yumurtalı karışımın üzerine dökelim. Bu karışımın tahta kaşıkla karıştırılmasında fayda var. Diğer tarafta soyduğumuz havuçlarımızı rendemizin sık yeri ile rendeleyelim. Cevizimizi dövdükten sonra havuçlarımızı, ceviz içimizi ve damla çikolatamızı ilave edelim. Kaşık ile güzelce karıştırdıktan sonra ısıtılmış fırına atalım. Kekimizi 35 dk kadar açmadan pişirelim. Daha sonra kontrol edelim. Bıçak ya da kürdan ile bu işlemi yapabiliriz. Piştiğine emin olduğumuz bu hamurumuzu fırından çıkararak kalıbımızı ter çeviririz. Kekimizi kalıptan çıkarınca da ayrı bir yerde kremamızın bütün malzemelerini çırparak hazırlıyoruz. Kekimiz soğuduktan sonra kremamızı sürerek servis yapıyoruz. Biten cevizli havuçlu kek tarifimiz yenmeye hazır. Herkese afiyet olsun.

Kek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler