Ara

Bademli Kek Tarifi

Bademli Kek Tarifi, Bademli Kek Nasıl Yapılır? Kek tarifleri içerisinde en lezzetli kekler arasında yer almaktadır. Benim gibi bademin lezzetini seven her insan, bademli kek nasıl yapılır merak eder sanırım.

Bademli Kek Nasıl Yapılır?


Bademli kek tarifi, kek tarifleri içerisinde en lezzetli kekler arasında yer almaktadır, sanırım. Benim gibi bademin lezzetini seven her insan, bademli kek nasıl yapılır merak eder sanırım.

Bademli Kek Malzemeleri:

5 yumurta
2 bardak şeker
1 bardak süt
Tereyağı ( 1 paket)
1 paket vanilya
2 bardak un
1 paket kabartma tozu
150 gram badem içi (üzeri için)
Yarım tatlı kaşığı tuz
1 su bardağı toz badem içi


Bademli Kek Yapılışı:


Tereyağımızı eritmekle işimize başlıyoruz. Tereyağımızın içerisine yumurtalarımızı ve şekerimizi de ilave ederek güzelce şeker eriyinceye kadar çırpıyoruz. Karışımımıza toz badem içimizi, tuzumuzu, kabartma tozumuzu, sütümüzü ve unumuzu birazda badem içlerini kırarak ilave ediyoruz. Bu karışımında çok güzel çırpılması gerekiyor. Hamurumuzun kıvamı yaklaşık boza kıvamına yakın olmalı. Daha sonra fırınımızı 170 dereceye ayarlıyoruz. Kek kalıbımızı yağladıktan sonra hamurumuzu içerisine döküyoruz. Arzuya göre üzerine tekrar badem kırığı koyabilirsiniz.(Kabuklu badem tercih edecek hanımlarımız, bademleri işlem öncesinde kırarak yağsız tavada kavurabilirler. Kabukları ayrılmaya başladıktan sonra el yardımı ile ovalayarak kabukları soyulan bademleri rondodan geçirerek isteğe göre büyüklüğünü ayarlayabilirler. Badem tozu için ise bademlerin güzelce kavrulup kabuklarının soyulmasının ardından öğütücü kullanarak badem tozu hazırlayabilirler. Tabi arzuya göre istenirse hazır da alınabilir.) Kekimizi pişirdikten sonra kalıbımızı ters çevirerek çıkarabiliriz. Bademli kek tarifimiz yapılıp piştiğine göre soğutarak dilimlenmiş bir şekilde servis yapabiliriz.

Kek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler