Ara

Bademli Damla Çikolatalı Kek Tarifi

Bademli Damla Çikolatalı Kek Tarifi, Bademli Damla Çikolatalı Kek Nasıl Yapılır? Özellikle çocuklar ve gençler için enerji kaynağıdır. Elimizin altında bulunmasını isterseniz bademli damla çikolatalı kek nasıl yapılır şeklinde tarifimizden yararlanabilirsiniz.

Bademli Damla Çikolatalı Kek Nasıl Yapılır?


Kek tarifleri içerisinde bademli damla çikolatalı kek tarifi özellikle çocuklar ve gençler için enerji kaynağıdır. Elimizin altında bulunmasını isterseniz bademli damla çikolatalı kek nasıl yapılır şeklinde tarifimizden yararlanabilirsiniz.

Malzemeler:

4 yumurta,
1½ bardak pudra şekeri,
1 bardak yoğurt,
1 paket margarin,
3 bardak un,
1 bardak badem içi,
2 kahve fincanı damla çikolata,
2 çay kaşığı tarçın,
1 paket vanilya,
Kabartma Tozu (1 paket).


Bademli Damla Çikolatalı Kek Yapılışı:


Derin bir çırpma kabının içerisine oda sıcaklığında yumuşattığımız margarin, yumurta ve pudra şekerini birbiri ile özleşene kadar çırpıcı ile çırpalım. Krem kıvamına gelince; yoğurdu, unu ve kabartma tozunu çok iyi bir şekilde çırpıcı ile karıştıralım.
Daha sonra öğütülmüş badem içi ile damla çikolataları da hamurumuzun içine ilave ederek, tahta kaşık yardımı ile karıştırıyoruz. Fırınımızı 180 dereceye ayarladıktan sonra ısınmasını bekliyoruz. Fırınımız ısınırken hazırladığımız kek kalıbımıza sıvı margarini alıp, sürüyoruz. Kek hamurumuzu kalıbımızın iç kısmına eşit olarak yayıyoruz.
Fırınımıza bakıyoruz. Isınmış ise kek kalıbımızı fırınımızın içine düzgünce yerleştiriyoruz. Yaklaşık 40 dakika kadar hamurumuzun pişmesi için bekliyoruz. Bir bıçak ya da kürdan yardımı ile kekimizin pişmesini kontrol ediyoruz.
 Piştiyse fırınımızın içinden alıyoruz. Büyük bir servis tabağı alıyoruz. Masamıza koyuyoruz. Üzerine kek kalıbını ters çeviriyoruz. Birkaç dakika bekledikten sonra kalıbımızı kaldırıyoruz.
Bademli damla çikolatalı kek tarifi servis için hazırdır.

Kek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler