Ara

Peynirli Domates Sepeti Tarifi

Peynirli Domates Sepeti Tarifi, Peynirli Domates Sepeti Nasıl Yapılır? Arkadaşlarına yapacak lezzetli kahvaltılık tarifleri mi arıyorsun? Peynirli domates sepeti nasıl yapılır acaba zor mudur? Diye tereddüt etme. Yapılışı oldukça basit..

Peynirli Domates Sepeti Nasıl Yapılır?


Çok değerli arkadaşlarına yapacak lezzetli kahvaltılık tarifleri mi arıyorsun? Benim peynirli domates sepeti tarifim senin aradığın yemek olabilir. O yüzden bir bak derim. Peynirli domates sepeti nasıl yapılır acaba zor mudur? Diye tereddüt etme. Yapılışı oldukça basit..

Peynirli Domates Sepeti Tarifi İçin Gerekli Malzemeler:

1 yemek kaşığı zeytinyağı,
2 tane taze domates (orta boy, sert),
1 tatlı kaşığı kuru fesleğen,
1 tane salatalık (orta boy),
1 parmak kalınlığında dilim Ezine peyniri (sert),


Peynirli Domates Sepeti Tarifinin Yapılışı:


Uygun bir kâse buluyoruz. Kâseye Ezine peynirimizi koyup, herhangi aletle eziyoruz. Salatalıklarımızı alıp, yıkıyor ve ince şeritler halinde küçük küçük doğruyoruz. Sonra kâsemizin içine koyup, üstüne 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı kuru fesleğen ilave ediyoruz. Ve karıştırıyoruz. Karıştırırken ezmiyoruz. İstersek fazladan tuz ekleyebiliriz.
Kâsemizi alıyoruz. Masanın üzerine koyuyoruz. Daha sonra kâseyi alıp bir soğutucunun içine koyuyoruz. İç harcımızın kıvamına gelmesini beklerken domateslerimizi alıyoruz. Suyun altında güzelce yıkıyoruz. Domateslerimizi enlemesine bıçak yardımı ile kesiyoruz. Sonra içlerini bir alet ile oyarak temizliyoruz.
Özenle kesilen salatalıklarımızı alıp, kabuklarını 3 şeride bölüyoruz. Bölünen şeritleri sonuna kadar kesmiyoruz. Buz atılmış suyun içerisinde salatalık kavuklarını bekleterek diri kalmasını sağlayabiliriz.
Soğutucunun içindeki harcımızı alıp, masanın üstüne koyuyoruz. Daha sonra içleri oyuk olan domateslerimizi alıp, içlerine iç harcımızı dolduruyoruz. Önceden düzgünce böldüğümüz salatalık kabukları ile domateslerimizin üzerlerini şekillendiriyoruz. Ve servis yapmak için tabakları çıkartıyoruz.
Peynirli domates sepeti tarifi artık beğenileri toplayabilir. Afiyet olsun.

Kahvaltılık Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler