Ara

Beğendili Kuzu Sahan Pirzolası Tarifi

Beğendili Kuzu Sahan Pirzolası Tarifi, Beğendili Kuzu Sahan Pirzolası Nasıl Yapılır? Beğendili kuzu sahan pirzolası nasıl yapılır sizlere hemen en uygun şekilde anlatalım. Beğendili sunumu ile sunumunuza oldukça şıklık katacaktır.

Beğendili Kuzu Sahan Pirzolası Nasıl Yapılır?


Kuzu sahan pirzolası etli yemekler arasında sıkça tercih edilen bir tariftir. Yapımında hiç bir zorluk olmayan beğendili kuzu sahan pirzolası tarifi görünüşüyle de iştahınızı kabartacak cinsten bir yemektir. Beğendili sunumu ile de sunumunuza oldukça şıklık katacaktır. Beğendili kuzu sahan pirzolası nasıl yapılır sizlere hemen en uygun şekilde anlatalım.
 
Malzemeleri:

5 çorba kaşığı tereyağı
1 orta boy soğan (piyaz doğranmış)
200 gr domates
5 adet sivri biber
Tuz
Karabiber
Kekik
500 ml sıcak su
15 adet kuzu pirzolası

Beğendili Kuzu Sahan Pirzolası Yapılışı:


Ön hazırlık olarak sivri biberlerin sap ve çekirdeklerini çıkartıp, halka şeklinde doğrayın. 1 çorba kaşığı tereyağını bir tavada orta ateşte eritin. Yağ kızınca 5 adet pirzolayı güzelce tuzlayıp, karabiber ekledikten sonra tavaya koyup sık sık alt üst ederek, pirzolaların her iki yanının da altın sarısı bir renk oluncaya kadar yaklaşık 5 dakika kadar pişirin. Pirzolalar bitinceye kadar aynı işlemi yineleyin. Tavada ki yağı dökün. Bu kez kalan 2 çorba kaşığı tereyağını tavaya koyup, orta ateşte eritin. Yağ kızınca içine soğanı ilave edin. Sık sık karıştırarak, soğanları renk almadan öldürün. Domatesi ve sivri biberleri ekleyip, domatesler suyunu bırakıp tekrar çekmeye başlayıncaya kadar pişirin. Tuzunu ve biberini kontrol edin. Sıcak suyu ilave ederek bir taşım kaynattıktan sonra birkaç dakika daha pişirin. Bu karışımı sahandaki etlerin üzerine dökün, kekiğini ekleyin. Sahanın kapağını kapatarak, kuzu pirzolalarını hafif ateşte 30 dakika daha pişirin. Beğendiyi önceden ısıtılmış kaba koyun. Üzerine pirzolaları yerleştirin. En üstede tavadaki soğanlı ve domatesli sosu dökün. Beğendili kuzu sahan pirzolası sunuma hazır halde, afiyet olsun.

Et Yemekleri Tarifi

Yeni Tarifler Popüler Tarifler